Zastój pokarmu – co robić? Jakie ma przyczyny?

Zatkane kanaliki mleczne należą do jednych z najczęściej występujących problemów związanych z karmieniem piersią. W konsekwencji ich zatkania dochodzi do powstawania zaburzeń w przepływie pokarmu. Kobieta dodatkowo może odczuwać szczypanie lub wręcz ból, a na piersiach może być widoczny obrzęk. W jaki sposób bezpiecznie i szybko można poradzić sobie z tymi dolegliwościami?

,

Kaszel a karmienie piersią — przegląd preparatów

Kaszel to odruch obronny organizmu. Służy do oczyszczania dróg oddechowych z nadmiaru wydzieliny lub ciał obcych. Ilość leków na kaszel jest ogromna, czasem wręcz przytłaczająca. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy kaszel męczy kobietę karmiącą piersią? Jakie leki może ona bezpiecznie stosować?

,
Co stosować na ból gardła u karmiącej? Glimbax, Strepsils Intensive czy Tantum Verde? (fot. leki.pl)

Co można stosować na ból gardła w trakcie karmienia piersią?

Ból gardła zazwyczaj jest jednym z objawów przeziębienia i infekcji wirusowych. Choć silny ból niejednokrotnie utrudnia swobodne przełykanie śliny czy jedzenia, to zazwyczaj nie zagraża w istotnym stopniu naszemu zdrowiu. Na rynku istnieje wiele leków, głównie do stosowania miejscowego, łagodzących ból gardła. Sytuacja wygląda zgoła inaczej, gdy na ból gardła cierpi kobieta karmiąca piersią. Jakie leki są wówczas dla niej bezpieczne?

, ,

Wyprawka dla mamy z apteki, co może się przydać po porodzie?

Przed porodem każda przyszła mama powinna przygotować wyprawkę nie tylko dla dziecka, ale także dla siebie. Najlepiej niezbędne rzeczy kupić wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnego stresu już po porodzie. Jakie produkty z apteki mogą przydać się mamie w okresie połogu oraz nieco później

,