Jak zrobić lewatywę w domu?

Zaburzenia przewodu pokarmowego zdarzają się bardzo często. Są na nie narażeni ludzie w różnym wieku. Wśród dolegliwości najczęściej występują zaparcia. Dotykają one ok. 20% populacji. Lewatywa jest jedną z metod radzenia sobie z tego typu dolegliwością. Zanim jednak skorzystamy z takiego  sposobu, warto poznać przyczyny  zaparć i spróbować je wyeliminować. Jakie są przyczyny zaparć? Przyczyn […]

Analiza 5 popularnych leków na zaparcia dla seniorów

Zaparcia stanowią istotny problem szczególnie wśród osób starszych, gdzie mają one wieloczynnikową etiologię. Przy wyborze każdego z preparatów należy pamiętać o tym jak szybko chcemy uzyskać efekt przeczyszczający oraz stosować się do zaleceń stosowania każdego z produktów, ponieważ wraz z wiekiem i większą ilością przyjmowanych leków wzrasta ryzyko potencjalnych interakcji.

, ,

Błonnik w proszku czy tabletkach – który preparat będzie lepszy?

Błonnik jest niezbędnym składnikiem codziennej diety każdego człowieka. Co ciekawe, sam nie posiada właściwości odżywczych. Po co go spożywać i gdzie jest go najwięcej? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

,

Herbata na zaparcia — czy jest skuteczna?

Herbaty przeczyszczające zawierają surowce roślinne, które poprawiają perystaltykę jelit, upłynniają masy kałowe, a tym samym ułatwiają wypróżnianie. Jakie zioła mają takie działanie? Czy są skuteczne? Czy można je stosować u dzieci?

,

Alax czy Xenna? Co wybrać na zaparcia?

Problem zaparć dotyka aż 30% społeczeństwa. Pojawienie się dolegliwości może być związane z nieodpowiednią dietą, prowadzonym trybem życia lub ze schorzeniami współistniejącymi. Często sięgamy po środki ułatwiające wypróżnienie. Najpopularniejsze są Alax i Xenna. W poniższym artykule dowiesz się, jakie są różnice między nimi?

,

Co stosować na zaparcia u dzieci?

Zaparcia to powszechnie występujący problem u dzieci. W ich przypadku dominują zaparcia czynnościowe, na których rozwój może mieć wpływ m.in. nieprawidłowa dieta oraz czynniki psychologiczne. Kiedy mamy do czynienia z zaparciami u dzieci? Jak skutecznie poradzić sobie z problemem zatwardzenia u dziecka?

,

Zaparcia — jak je wyleczyć i przeciwdziałać?

Zaparcia to problem, który dotyka dorosłych oraz dzieci. To dla wielu z nas wstydliwa dolegliwość. Trudności w wypróżnianiu wpływają na psychiczne i fizyczne aspekty życia codziennego. Często ciężko poradzić sobie z nimi domowymi sposobami. Niejednokrotnie nieumiejętna terapia może przysporzyć więcej problemów niż korzyści.

,