Z czym nie łączyć leków na trądzik? (fot. Canva)

Poznaj interakcje leków przeciwtrądzikowych

Zawsze, w przypadku jednoczesnego podania co najmniej dwóch substancji leczniczych, istnieje ryzyko wystąpienia interakcji pomiędzy nimi. W pewnych przypadkach te interakcje mogą być korzystne i pożądane, co wykorzystywane jest w preparatach preparatach złożonych, składających się z więcej niż jednej substancji czynnej. Niestety, częściej obserwowane są interakcje, które mogą prowadzić do niekorzystnych działań, np. obniżenia aktywności, zwiększenia ilości działań niepożądanych czy wzrostu toksyczności. Jakie są najważniejsze interakcje leków przeciwtrądzikowych? Czy są groźne dla zdrowia? W jaki sposób można sobie z nimi poradzić?

, ,
Jak stosować kwas azelainowy? (fot. Canva)

Poznaj efekty kwasu azelainowego

Kwas azelainowy występuje w aptekach w formie żelu lub kremu i jest dostępny bez recepty. Co to za związek i kiedy go najlepiej stosować? Jakie produkty z kwasem azelainowym są dostępne w aptekach? Jak stosować te leki?

, ,
Jak wygląda leczenie trądziku hormonalnego? (fot.Canva)

Jak leczyć trądzik hormonalny?

Jedną z najbardziej powszechnych dolegliwości skórnych jest trądzik. Zmiany na skórze mogą być wywołane stanem zapalnym, nadmierną produkcją łoju, nasiloną keratynizacją w obrębie mieszków włosowych, zakażeniem bakteryjnym, a także zaburzeniem równowagi hormonalnej.

, ,

Jakie są skuteczne leki na trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to uciążliwa choroba skóry, która może pojawić się w każdym wieku, choć częściej dotyka osoby po ukończeniu 25 roku życia.
Wpływ na pojawienie się zmian trądzikowych w postaci rumienia, grudek i krostek na skórze twarzy, jak i czasem całego ciała mają: uwarunkowania genetyczne, skłonność do pękających naczynek, zmiany hormonalne oraz niewłaściwa dieta.
Jak pielęgnować skórę, żeby pozbyć się niedoskonałości? Z jakich preparatów z półki aptecznej można skorzystać i jak je stosować, aby były skuteczne i bezpieczne?

,

Czy warto stosować tabletki na trądzik bez recepty?

Trądzik jest częstym problemem skórnym występującym zarówno u młodzieży jak i dorosłych. Dolegliwości skórne mogą powodować spadek poczucia własnej wartości. Istnieją tabletki na trądzik hormonalny bez recepty, które wspomagają gojenie wyprysków. W poniższym artykule dowiesz się, co jest dobre na trądzik?

,

Metronidazol — dawkowanie i zastosowanie

Metronidazol należy do grupy chemioterapeutyków z grupy nitroimidazolu i jest stosowany jako lek przeciwbakteryjny od ponad 55 lat. Do mikroorganizmów wrażliwych na jego działanie zaliczają się drobnoustroje beztlenowe. To, co odróżnia go od innych antybiotyków to dodatkowe właściwości przeciwpasożytnicze.

Niacynamid (witamina PP) w redukcji przebarwień i trądziku

Powoli kończąca się zima zamyka sezon stosowania peelingów z kwasami w celu redukcji przebarwień. Mimo używania filtrów UV bezpieczniej jest w porach roku takich jak wiosna i lato sięgnąć po kosmetyki ze składnikami nienarażającymi nas na nadwrażliwość na promienie słoneczne, jak np. niacynamid.