Dobry syrop na przeziębienie dla dziecka: Pelafen, Sambucol, Lipomal (fot. leki.pl).

Jaki jest dobry syrop na przeziębienie dla dzieci?

Przeziębienie, to choroba infekcyjna, najczęściej spowodowana przez wirusy. Na ogół objawy przeziębienia są dokuczliwe przez kilka dni, a sama choroba trwa około tygodnia. Infekcja rozwija się stopniowo, a do podstawowych objawów należy gorsze samopoczucie, zmęczenie, apatia, katar, ból gardła i kaszel. Może pojawić się stan podgorączkowy lub gorączka. Z racji dojrzewającego układu immunologicznego oraz częstszych kontaktów z wirusami, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, na chorobę tą, znacznie bardziej narażone są maluchy. Aby ulżyć dziecku w chorobie i przyspieszyć powrót do zdrowia, warto podać dobry syrop na przeziębienie dla dzieci. Dobry, czyli właściwie jaki? Jakie składniki powinien zawierać?

,
Saszetki na przeziębienie dla dzieci: Apap przeziębienie Junior, Sambucol Baby, Fervex Junior (fot. leki.pl).

Jak szybko wyleczyć przeziębienie u dziecka?

Infekcje górnych dróg oddechowych u dzieci pojawiają się zdecydowanie częściej, niż u dorosłych. Zarażają się one od siebie znacznie częściej, często jedno chore dziecko w przedszkolu czy szkole wystarczy, aby zarazić większość grupy. Na szczęście istnieją suplementy diety i leki, które można podawać dziecku w okresie przeziębienia czy grypy. Które preparaty w saszetkach są warte uwagi? Co można podawać dzieciom mającym tylko roczek, a co starszym?

, ,

Jak leczyć przeziębienie u dzieci?

Przeziębienie jest najczęściej występującym schorzeniem, w wyniku którego udajemy się do apteki po leki łagodzące objawy. Wiek dziecięcy charakteryzuje się budowaniem odporności, przez co przeziębienie często towarzyszy dzieciom w każdym wieku. Zatem jak szybko wyleczyć przeziębienie u dziecka?

,

Skuteczne leki na mokry kaszel — Flegamina, Flegafortan, czy Flavamed?

Mokry kaszel to częsty objaw wielu infekcji, a jego cechą charakterystyczną jest odkrztuszanie nadmiaru wydzieliny. Choć pacjenci często mają problem z odróżnieniem kaszlu mokrego od suchego, to rozpoznanie jego charakteru jest konieczne do wdrożenia odpowiedniego leczenia. Jakie leki stosuje się na mokry kaszel?

, ,