Jak stosować maść majerankową? (fot. leki.pl)

Jakie zastosowanie ma maść majerankowa?

Majeranek to niezwykle popularne zioło w kuchni polskiej oraz europejskiej. Jednak jest to także cenny surowiec zielarski, którego właściwości wykorzystuje się w przemyśle farmaceutycznym między innymi do produkcji maści majerankowej. To preparat o bardzo prostym składzie, który mogą stosować zarówno dorośli, jak i dzieci. Szczególnie sprawdza się podczas kataru, ponieważ pomaga udrożnić nos i łagodzi podrażnienia skóry wokół nozdrzy. Sprawdź, czemu maść majerankowa zawdzięcza swoje właściwości i jak ją stosować.

, ,
Czym wypłukać zatoki w domu? Irigasin czy Fixsin? (fot. leki.pl)

Prosty przewodnik po samodzielnym płukaniu zatok w domu

Irygacja nosa jest jedną z opcji leczenia objawów ostrych infekcji w górnych drogach oddechowych. Jest możliwa do przeprowadzenia w domu przy pomocy powszechnie dostępnych w aptekach zestawów. Pomimo dobrej skuteczności i prostoty wykonania budzi opory u niektórych osób. Czy słusznie?

,

Katar a karmienie piersią. Poznaj skuteczne metody

Katar to potoczna nazwa nieżytu nosa, czyli zapalenia błon śluzowych w jego obrębie. Choć zazwyczaj nie jest związany z żadną poważną chorobą, to potrafi być niezwykle dokuczliwy. Jakie metody łagodzenia tej dolegliwości mogą bezpiecznie stosować kobiety karmiące piersią?

,

Leki roślinne w leczeniu zapalenia zatok

Zapalenie zatok jest jednym z najczęstszych schorzeń górnych dróg oddechowych. Objawia się cieknącym katarem, niedrożnością nosa oraz bólem głowy w okolicach skroni. Przyczyną jak w przypadku większości zapaleń dróg oddechowych są wirusy, bakterie i grzyby. Zapalenie zatok może trwać nawet do 12 tygodni. Jednak szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia może znacznie skrócić i złagodzić jego przebieg. 

, ,

Katar u niemowlaka — jak sobie z nim radzić?

Katar u niemowląt, czyli dzieci do ukończenia 1. roku życia,  występuje bardzo często. Zatkany nos utrudnia dziecku oddychanie, znacznie pogarsza jakość jego snu. Może być powodem rozdrażnienia i niechęci do jedzenia. Jak radzić sobie z katarem u niemowlaka?