Suchość w nosie – jakie preparaty stosować?

Suchość błon śluzowych nosa jest zjawiskiem częstym w trakcie oraz po infekcjach. Dotyczy osób w każdym wieku. Na szczęście istnieją preparaty, które pozwolą złagodzić suchość w nosie. Poniższy artykuł odpowie na pytanie: jak odbudować śluzówkę nosa?

Uzależnienie od kropli do nosa – jak je leczyć?

Powszechnie wiadomo o uzależnieniu powodowanym przez alkohol, papierosy czy leki psychotropowe. Pacjenci często nie zdają sobie sprawy, że uzależnić się można od powszechnie dostępnych bez recepty, kropli czy sprayów z ksylometazoliną. Jest to problem powszechnie znany przez farmaceutów, którzy powinni edukować pacjentów, że stosowanie takich kropli powyżej 5-7 dni może być szkodliwe i prowadzić do uzależnienia.

,

Jak odetkać zatkany nos w ciąży?

Katar w ciąży, choć niegroźny, może być bardzo uciążliwy dla przyszłej mamy. Uczucie zatkanego nosa lub spływającej po tylnej ścianie gardła wydzieliny, utrudnia swobodne oddychanie i uprzykrza codzienność.

,

Skuteczny środek na katar sienny-Allergodil czy Sinumedin?

Alergia w dzisiejszych czasach to przypadłość bardzo powszechna. Często jej objawy nasilają się w okresie wiosenno-letnim, jednak możemy na nią cierpieć nawet zimą. Najczęściej manifestowana jest poprzez kichanie, swędzenie i pieczenie oraz obecność wodnistej wydzieliny w nosie, a także czerwone i łzawiące oczy. W jaki sposób najlepiej poradzić sobie z katarem siennym? Jakie leki najlepiej przyjąć i jak je dawkować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

, , ,

Kromoglikan sodowy do nosa i oczu w leczeniu alergii

Kromoglikan sodu znajduje zastosowanie m.in. w leczeniu alergicznego nieżytu nosa oraz alergicznego zapalenia spojówek. Z tego względu można go znaleźć zarówno w kroplach do oczu, jak i do nosa. Preparaty Polcrom oraz Cromohexal występują w obu postaciach leku. Czy są skuteczne I bezpieczne?

, , , ,