Jakie są najlepsze dermokosmetyki? (fot. Canva)

Co to są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki to pojęcie, które często słyszymy w reklamach. Czym właściwie różnią się od kosmetyków i dlaczego najczęściej spotkamy je właśnie w aptekach? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

,
Na co pomaga maść z konopii? (fot. Canva)

Na co pomaga maść z konopi?

Konopia siewna większości społeczeństwa kojarzy się z niedozwolonymi substancjami i co najmniej, lekkimi narkotykami. Co ciekawe, konopie coraz częściej można spotkać w kosmetykach, takich jak kremy, żele czy odwyki. Dzieje się tak, ponieważ wyciągi z konopi korzystnie wpływają na skórę i włosy. Jak na ich tle wypada zdecydowanie bardziej skoncentrowana maść konopna? Kiedy się ją stosuje? Jakie ma właściwości? Czy na pewno jest bezpieczna?

, ,

Co pomaga na swędzenie skóry?

Świąd skóry to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która znacznie obniża funkcjonowanie osoby jej doświadczającej. Powoduje rozdrażnienie, nerwowość, obniża jakość snu, gdy wystąpi w nocy. Prowadzi do drapania się a w konsekwencji do podrażnienia skóry i przerwania jej ciągłości. Może to skutkować zatem infekcją i powstaniem blizn.

,

Jak stosować maść cholesterolową?

Maść cholesterolowa ma powszechne zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń skóry. Stanowi również składnik recepturowy do tworzenia leków robionych w aptece. W poniższym artykule dowiesz się, jak działa maść cholesterolowa?

,

Zmiany skórne pod pachą – jak się ich pozbyć?

Różnego typu przebarwienia pod pachą mogą, ale nie muszą, być objawem jakiejś ciężkiej choroby. Przebarwienia mogą być np. objawem cukrzycy, ale równie dobrze mogą być spowodowane, chociażby nieprawidłową pielęgnacją ciała czy używaniem tępych maszynek do golenia. Jakie rodzaje plam pod pachami można spotkać? Jak rozpoznać? Czy są groźne? Jak sobie z nimi radzić?

, ,

Jak się pozbyć bliznowca?

Bliznowiec jest zgrubiałą zmianą skórną, pojawiającą się w miejscu dawnej rany. Jest to najczęściej problem estetyczny, nieniosący za sobą zagrożenia dla zdrowia pacjenta. Kiedy tworzą się bliznowce? Jak się je leczy? Czy wystarczą preparaty, a może konieczne jest jego chirurgiczne usunięcie?

,

Krem na naczynka – Niverosin czy Redblocker?

Pękające naczynka to problem dotykający ponad połowę mężczyzn i kobiet w naszym rejonie geograficznym. Dolegliwości mogą pojawiać się na całym ciele, jednak najczęściej obserwujemy je w obszarze twarzy i nóg. Poniższy artykuł odpowie na pytanie, jaki jest najlepszy krem na naczynka, porównując najbardziej popularne preparaty, jakimi są Niverosin i Redblocker.

, , ,

Skuteczny lek na stopę cukrzycową, czyli czym warto smarować

Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Jednym z jej poważniejszych powikłań jest stopa cukrzycowa, która dotyka nawet kilkunastu procent cierpiących na cukrzycę pacjentów. Nieleczona może prowadzić nawet do amputacji kończyny, dlatego tak ważne jest odpowiednie leczenie. Jakie są przyczyny jej powstawania? Jak skutecznie ją leczyć?

, ,

Preparaty do pielęgnacji skóry po radioterapii – analiza produktów

Radioterapia jest, obok chirurgii i chemioterapii, jednym z podstawowych sposobów leczenia onkologicznego. Nie jest pozbawiona niestety negatywnego oddziaływania na różne narządy organizmu, w tym na skórę. 

Contractubex czy Cepan? Jaki krem na blizny wybrać?

Blizny powstają w wyniku urazów skóry. Są naturalnie występującym zjawiskiem, kiedy dochodzi do uszkodzenia skóry właściwej. Aby wspomóc usuwanie blizn można stosować maści, kremy i żele. W poniższym artykule dowiesz się, jak usunąć blizny?

,

Na co pomagają znane kremy Alantan, Linomag i Bepanthen?

Linomag, Alantan i Bephanten są bardzo popularnymi i szerokimi seriami produktów. Znajdują się wśród nich zarówno produkty lecznicze, wyroby medyczne, jak i kosmetyki. W tym artykule opisane zostaną produkty lecznicze, które są obecne w tych seriach. Na co mogą być stosowane? Czy są skuteczne? Czym się różnią?

, ,