Czy należy stosowac witaminę C razem z furaginą? (fot. Canva)

Czy witamina C i furagina to dobre połączenie?

Zapalenie układu moczowego może przytrafić się niezależnie od pory roku. To nieprzyjemny problem, który w początkowym etapie można leczyć lekami bez recepty. Czy warto stosować furaginę w połączeniu z witaminą C? Jak stosować furaginę, aby osiągnąć najlepsze efekty leczenia?

,

Żurawina na zapalenie pęcherza u dzieci. Urinal czy Żuravit?

Zapalenie pęcherza u dzieci występuje znacznie rzadziej niż u dorosłych. Może także przybierać nietypowe objawy, co powoduje występowanie problemów w prawidłowym rozpoznaniu schorzenia. W poniższym artykule dowiesz się, czy żurawina dla dzieci sprawdzi się w przypadku zapalenia pęcherza ?

, ,

Fitolizyna pasta czy tabletki-co lepsze?

Fitolizyna to preparaty stosowane w zakażeniach i stanach zapalnych dróg moczowych i kamicy dróg moczowych. Występuje jako pasta, która jest produktem leczniczym, oraz jako tabletki będące suplementem diety. Czy któryś z nich jest skuteczniejszy?

, ,

Tantum Rosa saszetki — jak je prawidłowo stosować?

Tantum Rosa w saszetkach to lek przeznaczony do irygacji pochwy lub przemywania okolic krocza. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Jak go prawidłowo stosować? Dla kogo jest przeznaczony?

Co to jest D-mannoza? Jak działa?

Zakażenia układu moczowego (ZUM) to nieustannie narastający problem. Niewłaściwe przepisywanie antybiotyków na tę dolegliwość sprawia, że stale rośnie ilość bakterii odpornych na tego rodzaju terapię. Okazuje się, że leczenie ZUM może opierać się wyłącznie na kombinacji cukru d-mannozy oraz różnych wyciągów roślinnych. Takie połączenie jest równie skuteczne, a jednocześnie nie potęguje narastania antybiotykooporności. Przyjrzyjmy się mu nieco bliżej.

, ,

Jak dbać o nasz wewnętrzny filtr — nerki? Światowy Dzień Nerek

Nerki to jeden z najważniejszych narządów ludzkiego organizmu, który bierze udział m.in. w usuwaniu z ustroju szkodliwych substancji. Zaburzenie prawidłowych funkcji tego narządu stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka.

,