Zapalenie krtani – jak leczyć?

Krtań jest pojedynczym narządem mieszczącym się w górnym odcinku układu oddechowego. Łączy ona gardło z tchawicą, a jej najważniejszą funkcją jest wydawanie dźwięków u człowieka. Dlatego pojawienie się stanu zapalnego krtani skutkuje problemami z mówieniem, uciążliwą chrypką i obniżeniem jakości głosu.

,

Ból zatok – jak leczyć? Jakie ma przyczyny?

Ból zatok jest odczuwany jako bardzo uciążliwa dolegliwość. Opisuje się go jako mocny ból głowy od zatok, który nasila się przy poruszaniu głową. Najczęściej jest spowodowany toczącym się zapaleniem. W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie: co na ból zatok?

,

Ostre zapalenie oskrzelików u dzieci

Dziecięce ostre zapalenie oskrzelików jest ciężką chorobą układu oddechowego. Dotyka najczęściej dzieci poniżej 2 r.ż. i może prowadzić do groźnych dla zdrowia problemów z oddychaniem u najmłodszych.

,

Erdosteina — numer 1 na kaszel mokry?

Kaszel to objaw, który często towarzyszy infekcjom górnych dróg oddechowy. Zarówno suchy jak i mokry utrudnia życie pacjentom. W kaszlu mokrym dochodzi do sytuacji, w której utrudnione jest odkrztuszanie nadmiernej ilości śluzu. W takim przypadku pomocne okazują się związki o charakterze mukolitycznym, takie jak, np. erdosteina.

, ,