Jak pozbyć się krosty na języku? (fot. Canva)

Co stosować na krosty na języku?

Krosta na języku, afta na języku, pypeć na języku – dlaczego takie zmiany się pojawiają i jak sobie z nimi radzić domowymi sposobami? O czym mogą świadczyć takie zmiany – czy związane są z jakąś poważną chorobą?

,

Czy leki mogą zaszkodzić naszym zębom?

Często nie jesteśmy świadomi działań niepożądanych, jakie mogą wywołać przyjmowane przez nas leki. O ile te popularne, np. pod postacią bólu głowy, wydają nam się normalne, o tyle potencjalny negatywny wpływ na nasze uzębienie często nas mocno dziwi. Okazuje się jednak, że istnieje całkiem spora grupa leków, które mogą szkodzić naszym zębom. Co to są więc za leki?

, ,

Jak zapobiec próchnicy u dzieci?

Próchnica w dziecięcym uzębieniu mlecznym i stałym jest chorobą o gwałtownym przebiegu. Liczni specjaliści zgodnie określają ją niechlubnym mianem choroby społecznej. Bazą w walce z próchnicą jest właściwa profilaktyka. Jakie działania należy podjąć, aby się przed nią skutecznie ustrzec?

, ,

Mycie zębów — sprawdź, jakie błędy popełniasz

Mycie zębów — czy w tym może być coś trudnego? Choć na pozór to niezwykle prosta czynność, to jednak większość z nas powiela wciąż te same błędy. Najpoważniejszym z nich jest całkowite zaniechanie ich pielęgnacji, niemniej to nie jedyny grzech, jaki mamy za uszami. Jakie błędy popełniamy, myjąc zęby?

, ,

Nadwrażliwość zębów — jak sobie z nią radzić?

Większość z nas choć raz doświadczyła nieprzyjemnego bólu zęba tuż po spożyciu zimnego, gorącego lub słodkiego pokarmu. Taki krótkotrwały dyskomfort to nic innego jak nadwrażliwość zębiny. Jakie są jej przyczyny? Czy można ją całkowicie wyleczyć?

Mity na temat zębów mlecznych. Jaka jest prawda?

Rodzice dbają o swoje dzieci najlepiej, jak potrafią. Błędy, które popełniają, często wynikają po prostu z ich nieświadomości. Podobnie jest w przypadku zębów mlecznych. Narosło wokół nich wiele mitów, które są nieustannie przez nas powielane i pielęgnowane. Jaka jest zatem prawda na temat mleczaków?

,

Fluor w pastach do zębów — czy należy się go bać?

Na temat fluoru w pastach do zębów narosło mnóstwo mitów. Znajduje on swoich wiernych zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Prawdą jest jednak, że to właśnie fluor jako jedyny znany nam związek wykazuje tak silne działanie przeciwpróchnicze. Jednak czy fluor zawarty w pastach jest całkowicie bezpieczny?

,

Co to jest halitoza?

Choć stanowi ona powszechny problem społeczny, często jest bagatelizowana. Sama nie jest chorobą a jedynie objawem. Halitoza, bo o niej mowa wprowadza w zakłopotanie wielu pacjentów, wpływając na ich komunikację społeczną i życie.