Probiotyki w leczeniu biegunki – czy należy je stosować?

Przyczyn biegunki upatruje się między innymi w różnego rodzaju infekcjach wirusowych i bakteryjnych. Objaw ten może być powikłaniem antybiotykoterapii, a także konsekwencją zmiany diety. W leczeniu rozwolnienia kluczowym czynnikiem jest przyjmowanie probiotyków. Jakie preparaty stosować, aby przywrócić prawidłową pracę przewodu pokarmowego?

,

Dobre doustne i dopochwowe probiotyki ginekologiczne. Co kupisz w aptece?

W aptekach można znaleźć bardzo dużo różnych probiotyków ginekologicznych. Preparaty te zawierają kultury bakterii, które są korzystne dla mikroflory pochwy. Znajdują zastosowanie w profilaktyce i leczeniu infekcji w obrębie układu moczowo-płciowego. Dostępne są zarówno w postaci doustnej jak i dopochwowej. Które są lepsze? Czy warto stosować tego typu preparaty?

,

Ranking 9 najlepszych probiotyków dla dzieci – BioGaia, Dicoflor, czy Floractin?

Stosowanie probiotyków jest wskazane nie tylko w czasie antybiotykoterapii, ale również w przypadku biegunki, kolki niemowlęcej, a nawet zespołu jelita drażliwego (IBS). Jednak w gąszczu przeróżnych preparatów trudno o łatwy wybór tego najodpowiedniejszego. Jakie probiotyki dla dzieci znajdziemy na polskim rynku aptecznym i czym kierować się przy ich zakupie?

, ,

Jak stosować probiotyki przy antybiotykach?

Antybiotyki stosujemy w leczeniu infekcji bakteryjnych. Dobrze dobrane dają wysokie prawdopodobieństwo wyleczenia choroby. Jednak tak jak każdy lek, również antybiotyki posiadają swoje skutki uboczne. Jednym z nich jest zaburzenie naturalnej flory jelitowej, najczęściej objawiające się biegunką. Zastosowanie probiotyków może jednak zniwelować niepożądane efekty antybiotykoterapii.

,