Co na odcisk u dziecka? (fot. Canva)

Co stosować na odcisk u dziecka?

Odciski u dzieci są nierzadkim problemem. Dla dziecka bolesny odcisk na stopie czy odcisk na pięcie to jak bolący ząb. Zdrowe stopy to dobre samopoczucie i szansa na prawidłowy rozwój dziecka, w związku z tym, zadaniem rodziców jest, aby poznać przyczyny występowania tego zjawiska i zdobycia wiedzy jak sobie z nim poradzić, aby skutecznie pozbyć się odcisków u dziecka

,
Maść na guzy i siniaki dla dzieci (fot. Canva).

Jaka jest dobra maść na guzy i siniaki u dzieci?

Siniaki, stłuczenia, drobne zadrapania to codzienność każdego dziecka. Już od pierwszych miesięcy, kiedy to niemowlę zaczyna być coraz bardziej aktywne i coraz to ciekawsze świata, wtedy zdarza się tak, że przewróci się lub w coś uderzy. Przed siniakami trudno się uchronić, zmiany skórne w postaci sińców, wybroczyn czy niewielkich krwiaków są częste i towarzyszą przez całe życie. Można jednak zmniejszyć ryzyko wystąpienia dużych zasinień, a także dość szybko je zlikwidować.

,
Jak dochodzi do sepsy u dziecka? (fot. Canva)

Czym jest sepsa u dzieci?

Czym jest sepsa u dzieci? Jakimi objawami się charakteryzuje? Czy wartość CRP i prokalcytonina to wskaźniki, które informują o rozwoju sepsy? Jak postępować w przypadku wystąpienia sepsy u dziecka?

, ,
Jak przygotować antybiotyk dla dzieci? (fot. Canva)

Jak przygotować antybiotyk dla dziecka?

Infekcje bakteryjne wymagają włączenia do terapii właściwego/odpowiedniego antybiotyku. Co to znaczy, że antybiotyk musi być odpowiedni? Jaką objętość zawiesiny pobrać, żeby dawka była odpowiednia dla dziecka? Co zrobić kiedy zapomnimy podać dziecku antybiotyk? Czy antybiotyk można rozpuścić w wodzie? Czym go popijać?

, ,
Jak wygląda leczenie depresji u nastolatków? (fot. Canva)

Jakie są objawy depresji u młodzieży?

Według statystyk od 10% do 30% osób poniżej 18 roku życia zmaga się z problemami psychicznymi, które wymagają profesjonalnej pomocy. Jak zauważyć, że coś groźnego dzieje się z młodym człowiekiem? Czym leczyć depresję i czy farmakoterapia jest konieczna w każdym przypadku?

, ,
Jak leczyć refluks u niemowlaka? (fot. Canva)

Jak leczyć refluks u niemowlaka?

Refluks niemowlęcy to powszechna przypadłość, szacuje się, że występuje raz na 500 urodzeń, częściej pojawia się u chłopców. Objawy nie zawsze są charakterystyczne, dlatego też nie tak łatwo go zauważyć u niemowlęcia. Fizjologiczny refluks niemowlęcy najczęściej ustępuje po ukończeniu przez dziecko pierwszego roku życia. Jak rozpoznać refluks u niemowlaka i jak mu pomóc?

,
Jak podać dziecku antybiotyk w zawiesinie? (fot. Canva)

Jak przygotować antybiotyk w zawiesinie?

Antybiotyki w zawiesinie to leki, które są przepisywane najczęściej dzieciom, ale również osobom dorosłym. Preparaty tego typu są dostępne w postaci proszku lub granulatu i można je zażywać dopiero wtedy, gdy wymieszamy je z wodą.

,
Jak leczyć udar słoneczny u dziecka? (fot. Canva)

Jak wygląda udar słoneczny u dziecka?

Jakie są objawy udaru słonecznego? Jakich sytuacji i warunków unikać, aby nie zwiększać ryzyka wystąpienia udaru słonecznego u dziecka? Czy wezwać pogotowie ratunkowe w sytuacji wystąpienia udaru słonecznego?

,
Jak leczyć anemię u dzieci? Szelazo SR, Actiferol saszetki (fot. leki.pl)

Jak leczyć anemię u dzieci?

Anemia może dotyczyć osób w różnym wieku, w tym także dzieci. Choroba ta charakteryzuje się zmniejszeniem ilości czerwonych krwinek w krwiobiegu, bądź zmniejszoną zawartością hemoglobiny. Niedokrwistość może negatywnie wpływać na rozwój dziecka i jego samopoczucie, dlatego niezwykle ważna jest jej szybka diagnostyka i skuteczne leczenie. Jak rozpoznać anemię i jakie zagrożenie dla dzieci niesie ze sobą ta choroba?

, ,
Jak stosować maść majerankową? (fot. leki.pl)

Jakie zastosowanie ma maść majerankowa?

Majeranek to niezwykle popularne zioło w kuchni polskiej oraz europejskiej. Jednak jest to także cenny surowiec zielarski, którego właściwości wykorzystuje się w przemyśle farmaceutycznym między innymi do produkcji maści majerankowej. To preparat o bardzo prostym składzie, który mogą stosować zarówno dorośli, jak i dzieci. Szczególnie sprawdza się podczas kataru, ponieważ pomaga udrożnić nos i łagodzi podrażnienia skóry wokół nozdrzy. Sprawdź, czemu maść majerankowa zawdzięcza swoje właściwości i jak ją stosować.

, ,
Dobry syrop na przeziębienie dla dziecka: Pelafen, Sambucol, Lipomal (fot. leki.pl).

Jaki jest dobry syrop na przeziębienie dla dzieci?

Przeziębienie, to choroba infekcyjna, najczęściej spowodowana przez wirusy. Na ogół objawy przeziębienia są dokuczliwe przez kilka dni, a sama choroba trwa około tygodnia. Infekcja rozwija się stopniowo, a do podstawowych objawów należy gorsze samopoczucie, zmęczenie, apatia, katar, ból gardła i kaszel. Może pojawić się stan podgorączkowy lub gorączka. Z racji dojrzewającego układu immunologicznego oraz częstszych kontaktów z wirusami, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, na chorobę tą, znacznie bardziej narażone są maluchy. Aby ulżyć dziecku w chorobie i przyspieszyć powrót do zdrowia, warto podać dobry syrop na przeziębienie dla dzieci. Dobry, czyli właściwie jaki? Jakie składniki powinien zawierać?

,
Co podać na zapalenie ucha u dziecka? (fot. Canva)

Zapalenie ucha u dziecka – co podać?

Zapalenie ucha u dzieci jest jedna przyczyn wizyt u internisty. Dolegliwości towarzyszące chorobie są na tyle dokuczliwe, że dobór leków, które przyniosą ulgę, wydaje się kluczowe. Poniższy artykuł odpowie na pytanie, co na zapalenie ucha u dziecka?

,
Najlepsze DHA dla dzieci: Omegamed Baby DHA, Bioaron Baby DHA (fot. leki.pl).

Jakie DHA dla dzieci warto wybrać?

Odpowiednia podaż witamin i minerałów jest niezbędna dla zdrowia człowieka. Prowadzone badania wskazują, które elementy diety są najbardziej istotne dla zdrowia w określonych grupach. Często poruszanym zagadnieniem jest znaczenie odpowiedniej podaży kwasów tłuszczowych w diecie, a także ich suplementacji. Szczególne znaczenie przypisywane jest kwasowi dokozaheksaenowego (DHA), ze względu na jego pozytywny wpływ na zdrowie zwłaszcza w krytycznych okresach życia, czyli u kobiet w ciąży, matek karmiących oraz u niemowląt i małych dzieci.

, , ,
Syrop na gardło dla dzieci: Bobolen porost islandzki, Pelavo, Grintuss Pediatric (fot. leki.pl).

Co stosować na ból gardła u dzieci?

Ból gardła jest bardzo częstym objawem infekcji wirusowych zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Występuje on z reguły na początku infekcji, ale może trwać też dłużej.
Objawiać się może silnym bólem, drapaniem, trudnościami w przełykaniu, a także wysuszeniem i podrażnieniem błony śluzowej gardła.

, ,
Saszetki na przeziębienie dla dzieci: Apap przeziębienie Junior, Sambucol Baby, Fervex Junior (fot. leki.pl).

Jak szybko wyleczyć przeziębienie u dziecka?

Infekcje górnych dróg oddechowych u dzieci pojawiają się zdecydowanie częściej, niż u dorosłych. Zarażają się one od siebie znacznie częściej, często jedno chore dziecko w przedszkolu czy szkole wystarczy, aby zarazić większość grupy. Na szczęście istnieją suplementy diety i leki, które można podawać dziecku w okresie przeziębienia czy grypy. Które preparaty w saszetkach są warte uwagi? Co można podawać dzieciom mającym tylko roczek, a co starszym?

, ,

Poznaj skuteczne sposoby na ból ucha

Ból ucha u dziecka wiąże się ze sporym pogorszeniem codziennego funkcjonowania. Oprócz bólu i spadku nastroju u dziecka mogą pojawić się gorączka oraz wymioty. Poniższy artykuł odpowie na pytanie, co na ból ucha u dziecka?

,

Co stosować na powiększone migdały?

Zapalenie gardła i migdałków podniebiennych to często występująca choroba infekcyjna, dotykająca zarówno dzieci, jak i dorosłych. W przypadku podłoża bakteryjnego, należy wdrożyć antybiotykoterapię, jednak często powiększone migdały nie mają etiologii bakteryjnej. Jeśli chorobę wywołują wirusy, wówczas leczy się ją jedynie objawowo, stosując leki bez recepty na powiększone migdały.

, ,

Jak zapobiec próchnicy u dzieci?

Próchnica w dziecięcym uzębieniu mlecznym i stałym jest chorobą o gwałtownym przebiegu. Liczni specjaliści zgodnie określają ją niechlubnym mianem choroby społecznej. Bazą w walce z próchnicą jest właściwa profilaktyka. Jakie działania należy podjąć, aby się przed nią skutecznie ustrzec?

, ,

Choroba dłoni, stóp i jamy ustnej – czy jest groźna tylko dla dzieci?

Choroba dłoni, stóp i jamy ustnej jest prawidłową medyczną nazwą choroby potocznie znanej jako choroba bostońska. Jej potoczna nazwa wzięła się faktu, że w Bostonie miała miejsce jej epidemia. Czym się ona charakteryzuje i czy jest groźna dla zdrowia?

,

Witamina D dla dzieci – jaka jest najlepsza?

Zdrowa i zrównoważona dieta są kluczowe dla bycia zdrowym. Różnorodne posiłki zapewniają naszemu organizmowi wiele witamin i minerałów. Niestety nie zawsze istnieje możliwość przyjęcia odpowiedniej ich ilości. Jedną z witamin, o której suplementacji nie można zapominać, jest witamina D. W jaki sposób najlepiej podawać ją dzieciom oraz która witamina D jest najlepsza dla dzieci?

, , ,