Jak wygląda leczenie depresji u nastolatków? (fot. Canva)

Jakie są objawy depresji u młodzieży?

Według statystyk od 10% do 30% osób poniżej 18 roku życia zmaga się z problemami psychicznymi, które wymagają profesjonalnej pomocy. Jak zauważyć, że coś groźnego dzieje się z młodym człowiekiem? Czym leczyć depresję i czy farmakoterapia jest konieczna w każdym przypadku?

, ,
Jak leczyć refluks u niemowlaka? (fot. Canva)

Jak leczyć refluks u niemowlaka?

Refluks niemowlęcy to powszechna przypadłość, szacuje się, że występuje raz na 500 urodzeń, częściej pojawia się u chłopców. Objawy nie zawsze są charakterystyczne, dlatego też nie tak łatwo go zauważyć u niemowlęcia. Fizjologiczny refluks niemowlęcy najczęściej ustępuje po ukończeniu przez dziecko pierwszego roku życia. Jak rozpoznać refluks u niemowlaka i jak mu pomóc?

,
Jak podać dziecku antybiotyk w zawiesinie? (fot. Canva)

Jak przygotować antybiotyk w zawiesinie?

Antybiotyki w zawiesinie to leki, które są przepisywane najczęściej dzieciom, ale również osobom dorosłym. Preparaty tego typu są dostępne w postaci proszku lub granulatu i można je zażywać dopiero wtedy, gdy wymieszamy je z wodą.

,
Jak leczyć udar słoneczny u dziecka? (fot. Canva)

Jak wygląda udar słoneczny u dziecka?

Jakie są objawy udaru słonecznego? Jakich sytuacji i warunków unikać, aby nie zwiększać ryzyka wystąpienia udaru słonecznego u dziecka? Czy wezwać pogotowie ratunkowe w sytuacji wystąpienia udaru słonecznego?

,
Jak leczyć anemię u dzieci? Szelazo SR, Actiferol saszetki (fot. leki.pl)

Jak leczyć anemię u dzieci?

Anemia może dotyczyć osób w różnym wieku, w tym także dzieci. Choroba ta charakteryzuje się zmniejszeniem ilości czerwonych krwinek w krwiobiegu, bądź zmniejszoną zawartością hemoglobiny. Niedokrwistość może negatywnie wpływać na rozwój dziecka i jego samopoczucie, dlatego niezwykle ważna jest jej szybka diagnostyka i skuteczne leczenie. Jak rozpoznać anemię i jakie zagrożenie dla dzieci niesie ze sobą ta choroba?

, ,
Jak stosować maść majerankową? (fot. leki.pl)

Jakie zastosowanie ma maść majerankowa?

Majeranek to niezwykle popularne zioło w kuchni polskiej oraz europejskiej. Jednak jest to także cenny surowiec zielarski, którego właściwości wykorzystuje się w przemyśle farmaceutycznym między innymi do produkcji maści majerankowej. To preparat o bardzo prostym składzie, który mogą stosować zarówno dorośli, jak i dzieci. Szczególnie sprawdza się podczas kataru, ponieważ pomaga udrożnić nos i łagodzi podrażnienia skóry wokół nozdrzy. Sprawdź, czemu maść majerankowa zawdzięcza swoje właściwości i jak ją stosować.

, ,
Dobry syrop na przeziębienie dla dziecka: Pelafen, Sambucol, Lipomal (fot. leki.pl).

Jaki jest dobry syrop na przeziębienie dla dzieci?

Przeziębienie, to choroba infekcyjna, najczęściej spowodowana przez wirusy. Na ogół objawy przeziębienia są dokuczliwe przez kilka dni, a sama choroba trwa około tygodnia. Infekcja rozwija się stopniowo, a do podstawowych objawów należy gorsze samopoczucie, zmęczenie, apatia, katar, ból gardła i kaszel. Może pojawić się stan podgorączkowy lub gorączka. Z racji dojrzewającego układu immunologicznego oraz częstszych kontaktów z wirusami, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, na chorobę tą, znacznie bardziej narażone są maluchy. Aby ulżyć dziecku w chorobie i przyspieszyć powrót do zdrowia, warto podać dobry syrop na przeziębienie dla dzieci. Dobry, czyli właściwie jaki? Jakie składniki powinien zawierać?

,
Co podać na zapalenie ucha u dziecka? (fot. Canva)

Zapalenie ucha u dziecka – co podać?

Zapalenie ucha u dzieci jest jedna przyczyn wizyt u internisty. Dolegliwości towarzyszące chorobie są na tyle dokuczliwe, że dobór leków, które przyniosą ulgę, wydaje się kluczowe. Poniższy artykuł odpowie na pytanie, co na zapalenie ucha u dziecka?

,
Najlepsze DHA dla dzieci: Omegamed Baby DHA, Bioaron Baby DHA (fot. leki.pl).

Jakie DHA dla dzieci warto wybrać?

Odpowiednia podaż witamin i minerałów jest niezbędna dla zdrowia człowieka. Prowadzone badania wskazują, które elementy diety są najbardziej istotne dla zdrowia w określonych grupach. Często poruszanym zagadnieniem jest znaczenie odpowiedniej podaży kwasów tłuszczowych w diecie, a także ich suplementacji. Szczególne znaczenie przypisywane jest kwasowi dokozaheksaenowego (DHA), ze względu na jego pozytywny wpływ na zdrowie zwłaszcza w krytycznych okresach życia, czyli u kobiet w ciąży, matek karmiących oraz u niemowląt i małych dzieci.

, , ,
Syrop na gardło dla dzieci: Bobolen porost islandzki, Pelavo, Grintuss Pediatric (fot. leki.pl).

Co stosować na ból gardła u dzieci?

Ból gardła jest bardzo częstym objawem infekcji wirusowych zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Występuje on z reguły na początku infekcji, ale może trwać też dłużej.
Objawiać się może silnym bólem, drapaniem, trudnościami w przełykaniu, a także wysuszeniem i podrażnieniem błony śluzowej gardła.

, ,
Saszetki na przeziębienie dla dzieci: Apap przeziębienie Junior, Sambucol Baby, Fervex Junior (fot. leki.pl).

Jak szybko wyleczyć przeziębienie u dziecka?

Infekcje górnych dróg oddechowych u dzieci pojawiają się zdecydowanie częściej, niż u dorosłych. Zarażają się one od siebie znacznie częściej, często jedno chore dziecko w przedszkolu czy szkole wystarczy, aby zarazić większość grupy. Na szczęście istnieją suplementy diety i leki, które można podawać dziecku w okresie przeziębienia czy grypy. Które preparaty w saszetkach są warte uwagi? Co można podawać dzieciom mającym tylko roczek, a co starszym?

, ,

Poznaj skuteczne sposoby na ból ucha

Ból ucha u dziecka wiąże się ze sporym pogorszeniem codziennego funkcjonowania. Oprócz bólu i spadku nastroju u dziecka mogą pojawić się gorączka oraz wymioty. Poniższy artykuł odpowie na pytanie, co na ból ucha u dziecka?

,

Co stosować na powiększone migdały?

Ostre zapalenie gardła i migdałków podniebiennych to często występująca choroba infekcyjna. Przyczyną są zakażenia wirusowe i bakteryjne. U dzieci częściej występują zakażenia bakteryjne, u dorosłych wirusowe. U dzieci wysoki jest wskaźnik nosicielstwa Streptococcus pyogenes-paciorkowca Beta hemolizującego klasy A. Choroba przenosi się drogą kropelkową, a także przez kontakt bezpośredni. Kiedy pojawiają się pierwsze objawy? W zapaleniu […]

, ,

Jak zapobiec próchnicy u dzieci?

Próchnica w dziecięcym uzębieniu mlecznym i stałym jest chorobą o gwałtownym przebiegu. Liczni specjaliści zgodnie określają ją niechlubnym mianem choroby społecznej. Bazą w walce z próchnicą jest właściwa profilaktyka. Jakie działania należy podjąć, aby się przed nią skutecznie ustrzec?

, ,

Choroba dłoni, stóp i jamy ustnej – czy jest groźna tylko dla dzieci?

Choroba dłoni, stóp i jamy ustnej jest prawidłową medyczną nazwą choroby potocznie znanej jako choroba bostońska. Jej potoczna nazwa wzięła się faktu, że w Bostonie miała miejsce jej epidemia. Czym się ona charakteryzuje i czy jest groźna dla zdrowia?

,

Witamina D dla dzieci – jaka najlepsza?

Zdrowa i zrównoważona dieta są kluczowe dla bycia zdrowym. Różnorodne posiłki zapewniają naszemu organizmowi wiele witamin i minerałów. Niestety nie zawsze istnieje możliwość przyjęcia odpowiedniej ich ilości. Jedną z witamin, o której suplementacji nie można zapominać, jest witamina D. W jaki sposób najlepiej podawać ją dzieciom oraz która witamina D jest najlepsza dla dzieci?

, , ,

Jak leczyć rotawirusa u dzieci?

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe przytrafiają się niezależnie od wieku, jednak to u dzieci ich skutki często bywają poważne. Biegunka i wymioty szybko prowadzą do odwodnienia. Jedną z przyczyn problemów żołądkowych u dzieci może być rotawirus. Co to właściwie jest oraz jak sobie z nim poradzić?

, ,

Witamina C dla dzieci – jaka jest najlepsza?

Czy wiesz, za co odpowiada witamina C? Czy jest ona ważna dla organizmu rozwijającego się dziecka? Zastanawiasz się, w jakiej ilości najlepiej suplementować witaminę C dla dzieci? W końcu pewnie przychodzi Ci na myśl najważniejsze pytanie: “Która witamina C dla dzieci jest naturalna i najlepsza?”. Wszystkie wątpliwości rozwiejemy w poniższym artykule.

, ,

Poznaj skuteczne leki na pokrzywkę u dziecka

Pokrzywka u dzieci jest zjawiskiem bardzo powszechnym. Przyczyną jest najczęściej alergia, jednak objawy mogą pojawić się również w wyniku ekspozycji na słońce, ciepło, czy w wyniku nadmiernego wysiłku fizycznego. Poniższy artykuł odpowie na pytanie, co na pokrzywkę u dziecka?

,

Jakie są przyczyny wysypki u dziecka na całym ciele?

Skóra nowo narodzonego dziecka jest bardzo delikatna, ponieważ jeszcze nie jest w pełni rozwinięta. Pierwsze miesiące życia są wyzwaniem i sprawdzianem dla każdego rodzica, ponieważ noworodek, a później także niemowlę, wymaga nie tylko wzmożonej opieki, uwagi i miłości, ale też odpowiedniej pielęgnacji ciała. Jakie są przyczyny wysypki u dziecka? Czym ją smarować?

, ,