Jakie są nowe leki na astmę oskrzelową? (fot. Canva)

Jakie są najnowsze leki na astmę oskrzelową?

Schorzenie nazywane astmą znane jest człowiekowi już od starożytności, jednak dopiero w ostatnich dekadach nastąpił przełom w jego leczeniu. Nieustające badania naukowe i postęp w farmakologii astmy znacząco poprawiło jakość życia pacjentów na nią cierpiących. Astma oskrzelowa należy do przewlekłych chorób, której pomimo zastosowanego leczenia nie da się całkowicie wyleczyć. Leki pozwalają jednak pacjentom normalnie funkcjonować, pracować i cieszyć się życiem. Czy w ostatnich latach pojawiły się jakieś przełomowe terapie? Czy badania nad nowymi cząsteczkami dają szansę na wyleczenie astmy?

Jakie są leki na duszność bez recepty i na receptę?

Duszność to narastające lub przychodzące nagle uczucie braku powietrza. Czasem odczuwana jako niemożność głębszego nabrania powietrza w płuca. Uczucie to wiąże się ze zdenerwowaniem, stresem, może być reakcją na zimne powietrze czy silny wiatr, który uniemożliwia spokojne zaczerpnięcie oddechu. Niezależnie od przyczyn budzi niepokój osoby i nie może być lekceważona, bo grozić może niedotlenieniem i […]

Jak szybko wyleczyć zapalenie oskrzeli?

Zapalenie oskrzeli jest jednym z najczęściej występujących chorób układu oddechowego. Zastosowanie antybiotyku nie jest standardem leczenia zapalenia oskrzeli. Istnieją jednak przypadki, w których się go stosuje. Poniższy artykuł odpowie na pytanie, jak szybko wyleczyć zapalenie oskrzeli?

, ,

Jak się pozbyć czkawki?

Chyba nie ma człowieka na ziemi, który kiedyś nie spotkał się z czkawką. Pomimo że trudno nazwać czkawkę groźną dla zdrowia i życia dolegliwością, to jest ona dosyć dokuczliwa. Dodatkowo często pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach. Jest wiele sposobów, które rzekomo działają na czkawkę. Które z nich w rzeczywistości działają? Co zrobić, gdy czkawka nie przechodzi?

,

Jak leczyć anginę?

Angina, czyli inaczej zapalenie gardła i migdałków jest jednym z najczęstszych powodów wizyt u lekarza zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Leczenie schorzenia zależy od czynnika, który ją wywołał. Poniższy artykuł odpowie na pytania: jak wyleczyć anginę oraz ile trwa angina?

,

Powysiłkowy skurcz oskrzeli. Co wiadomo o astmie wysiłkowej?

Jeśli na skutek intensywnego wysiłku fizycznego dochodzi do przejściowego i niekontrolowanego powysiłkowego skurczu oskrzeli, mówimy o astmie wysiłkowej. Ta nadreaktywność oskrzeli jest odwracalna i trwa zwykle do godziny od wysiłku, po czym samoistnie ustępuje.

,