Jakie są leki na duszność bez recepty i na receptę?

Duszność to narastające lub przychodzące nagle uczucie braku powietrza. Czasem odczuwana jako niemożność głębszego nabrania powietrza w płuca. Uczucie to wiąże się ze zdenerwowaniem, stresem, może być reakcją na zimne powietrze czy silny wiatr, który uniemożliwia spokojne zaczerpnięcie oddechu. Niezależnie od przyczyn budzi niepokój osoby i nie może być lekceważona, bo grozić może niedotlenieniem i […]

Jak szybko wyleczyć zapalenie oskrzeli?

Zapalenie oskrzeli jest jednym z najczęściej występujących chorób układu oddechowego. Zastosowanie antybiotyku nie jest standardem leczenia zapalenia oskrzeli. Istnieją jednak przypadki, w których się go stosuje. Poniższy artykuł odpowie na pytanie, jak szybko wyleczyć zapalenie oskrzeli?

, ,

Jak się pozbyć czkawki?

Chyba nie ma człowieka na ziemi, który kiedyś nie spotkał się z czkawką. Pomimo że trudno nazwać czkawkę groźną dla zdrowia i życia dolegliwością, to jest ona dosyć dokuczliwa. Dodatkowo często pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach. Jest wiele sposobów, które rzekomo działają na czkawkę. Które z nich w rzeczywistości działają? Co zrobić, gdy czkawka nie przechodzi?

,

Jak leczyć anginę?

Angina, czyli inaczej zapalenie gardła i migdałków jest jednym z najczęstszych powodów wizyt u lekarza zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Leczenie schorzenia zależy od czynnika, który ją wywołał. Poniższy artykuł odpowie na pytania: jak wyleczyć anginę oraz ile trwa angina?

,

Powysiłkowy skurcz oskrzeli. Co wiadomo o astmie wysiłkowej?

Jeśli na skutek intensywnego wysiłku fizycznego dochodzi do przejściowego i niekontrolowanego powysiłkowego skurczu oskrzeli, mówimy o astmie wysiłkowej. Ta nadreaktywność oskrzeli jest odwracalna i trwa zwykle do godziny od wysiłku, po czym samoistnie ustępuje.

,