Jakie są nowe leki na arytmie? (fot. Canva)

Jakie są najnowsze leki na arytmię?

Arytmia to zaburzenia w funkcjonowaniu serca o różnej postaci. Schorzenie to bywa groźne dla życia i zdrowia, dlatego ważna jest szybka diagnostyka i wdrożenie terapii. Z artykułu poznasz najnowsze leki na arytmię, które stosuje się do leczenia zaburzeń serca.

,
Jakie są nowe leki na chromanie przestankowe? (fot. Canva)

Poznaj najnowsze leki na chromanie przestankowe

Czym jest chromanie przestankowe? Jakie są objawy chromania przestankowego? Czy to groźna choroba? Jak leczyć chromanie przestankowe?

Jak leczyć obrzęk limfatyczny? (fot. Canva)

Jak zlikwidować obrzęk limfatyczny?

Obrzęk limfatyczny pojawia się najczęściej w okolicy stóp, podudzi, dłoni, ale także ramion.
Jest spowodowany zwykle nieprawidłową budową naczyń włosowatych, w których krąży limfa (chłonka), czyli płyn tkankowy. Ma ona za zadanie odprowadzić komórki odpornościowe z narządów w kierunku węzłów chłonnych, w przypadku pojawienia się infekcji w organizmie.

,
Co stosować na oczyszczenie żył? Cardiostatil, LipiForma czy Armolipid? (fot. leki.pl).

Jak oczyścić naczynia krwionośne?

Odkładanie się blaszek miażdżycowych w tętnicach to poważny problem związany z układem sercowo-naczyniowym. Jaką profilaktykę stosować, aby do tego nie dopuścić? Jakie preparaty stosować żeby oczyścić żyły?

,
Jakie są nowe leki przeciwzakrzepowe? (fot. Canva)

Jakie są nowe leki przeciwzakrzepowe?

Czym są nowe doustne leki przeciwzakrzepowe? Czy nowoczesne leki przeciwzakrzepowe są lepsze od starych leków? Jak przyjmować nowe leki przeciwzakrzepowe i kiedy powinno się je stosować?

,
Krople na serce bez recepty: Krople nasercowe, Cardiobonisol (fot. leki.pl).

Jakie są dobre krople na serce bez recepty?

W aptece można znaleźć szereg preparatów w postaci kropli, które mają korzystne działanie na serce. Czy te preparaty są bezpieczne? Jakie działania niepożądane powodują? W jaki sposób działają? Czy są dobre na kołatanie serca? Kto może je stosować? Jakie preparaty można znaleźć w aptece?

,
Skuteczne tabletki na obrzęk limfatyczny: Cyclovena, Dobenox, czy Aescin? (fot. leki.pl)

Jakie są leki na obrzęk limfatyczny bez recepty?

Obrzęk limfatyczny dotyczy sporej ilości osób. Objawia się opuchlizną w miejscach, gdzie pod skórą zatrzymała się chłonka. Najczęściej są to dłonie, i stopy. Poniższy artykuł odpowie na pytanie, jak zlikwidować obrzęk limfatyczny?

,

Nitrogliceryna – jak działa i czy może być niebezpieczna?

Nitrogliceryna to substancja, która znalazła zastosowanie zarówno w produkcji materiałów wybuchowych, jak i w medycynie w lekach stosowanych w przerywaniu ataków dławiący piersiowej i innych zaburzeniach kardiologicznych, przebiegających ze skurczem naczyń krwionośnych.

,

Jaki jest skuteczny lek na pajączki na nogach?

Czy pajączki na nogach to poważne schorzenie? Jak zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia i zmniejszyć dolegliwości związane z już powstałymi popękanymi naczynkami?

, ,

Leki na chromanie przestankowe – co może Ci pomóc?

Chromanie przestankowe jest niedokrwieniem kończyn spowodowanym zmianami miażdżycowymi w obrębie naczyń krwionośnych nóg. Objawia się bólem przy poruszaniu się, który ustępuje podczas odpoczynku. Najnowsze leki na chromanie przestankowe obejmują próbę zwiększenia czasu pomiędzy napadami bólu w kończynach.

,

Leki antyarytmiczne – jakie są stosowane w lecznictwie?

Arytmie stanowią jedną z powszechnie występujących zaburzeń w obrębie układu krążenia. Mogą stanowić zagrożenie życia i zdrowia. W związku z tym po przeprowadzeniu diagnozy wdraża się leki na arytmię serca na receptę, lub przeprowadza zabieg ablacji czy wszczepienia kardiowertera.

,

Co lepiej stosować na choroby układu krążenia: IKA czy sartany?

Obie grupy leków zarówno sartany, czyli blokery receptora dla angiotensyny II oraz inhibitory konwertazy angiotensyny (ACEI, IKA) są z powodzeniem stosowane u pacjentów z chorobami serca i układu krążenia. 

,

Leki na poprawę krążenia w nogach. Dobenox czy Rostil?

Żylaki to bardzo powszechny problem. Jak z wieloma schorzeniami, również i w ich przypadku łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć. W profilaktyce powszechnie i z dużymi sukcesami stosowane są preparaty zawierające dobesylan wapnia. Można je kupić zarówno na receptę, jak i bez recepty w dawkach 250 mg i 500 mg. Którą dawkę wybrać? Kapsułki czy tabletki? Czy dobesylan wapnia jest lepszy niż diosmina? Jak długo można je stosować?

,
Miłorząb japoński - tabletki. Co wybrać? Naturell Ginko Intensive, Bilobil, czy Ginkofar? (fot. leki.pl)

Ginkofar czy Bilobil? Analiza leków z miłorzębem japońskim bez recepty

Miłorząb dwuklapowy, znany szerzej jako miłorząb japoński bądź Ginkgo Biloba, to surowiec o szerokim spektrum działania. Niemniej w lecznictwie najczęściej wykorzystuje się jego właściwości poprawiające pamięć i koncentrację oraz usprawniające krążenie mózgowe. Jakie preparaty z miłorzębem są dostępne na rynku? Który z nich wybrać?

, , ,

Układ krążenia — czy jego funkcjonowanie zależy od stylu życia?

Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną przedwczesnych zgonów na całym świecie. Choć dysponujemy szeregiem leków na schorzenia sercowo-naczyniowe, to szczególny nacisk powinniśmy kłaść na profilaktykę, czyli na nasz właściwy styl życia. Jak nasze nawyki wpływają na rozwój chorób układu krążenia?

,

Nadciśnienie tętnicze — jakie może wywołać powikłania?

Nadciśnienie tętnicze zyskało niechlubne miano choroby cywilizacyjnej. Nieleczone bądź leczone nieprawidłowo może wywołać szereg groźnych powikłań. Co więcej, utrzymująca się nieustannie tendencja wzrostowa ilości zdiagnozowanych przypadków nadciśnienia tętniczego nie napawa optymizmem. Co zagraża pacjentom z niewyrównanym ciśnieniem tętniczym?

,
Co na rozrzedzenie krwi bez recepty? Polocard, Acard czy Aspirin Cardio? (fot. leki.pl)

Aspiryna na rozrzedzenie krwi – Polocard czy Acard? Co lepsze?

Kwas acetylosalicylowy, potocznie nazywany aspiryną to jeden z najstarszych leków stosowanych przez człowieka. Oprócz działania przeciwbólowego, przeciwgorączkowego i przeciwzapalnego, wykorzystywany jest także w profilaktyce chorób sercowo naczyniowych, w tym zawału serca.

, , ,