Jak wzmocnić serce? Asparaginian CardioDuo, Doppelherz Vital Tonik, czy Vigor+ Cardio płyn? (fot. leki.pl)

Jak wzmocnić serce?

Serce jest jednym z najważniejszych organów w organizmie człowieka, jest niezbędne człowiekowi do życia. Jego prawidłowe działanie jest kluczowe, aby mógł on cieszyć się dobrym zdrowiem. W jaki sposób można więc wzmocnić serce? Jakie preparaty będą dobre dla starszych pacjentów? Czy zawsze konieczne są leki albo suplementy diety? Czy zmiana stylu życia może wzmocnić serce? Jakie domowe sposoby mogą skutecznie wzmocnić serce?

, ,
Leki na zawał serca (fot. Canva).

Jak wygląda pierwsza pomoc w zawale serca?

Zawał serca to jedna z najczęstszych przyczyn przedwczesnych zgonów u Polaków. Jest to stan zagrożenia życia, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak go rozpoznać i prawidłowo udzielić pomocy. Jak leczy się zawał serca? Jakie leki powinien stosować chory po przebytym zawale?

,

Leki antyarytmiczne – jakie są stosowane w lecznictwie?

Arytmie stanowią jedną z powszechnie występujących zaburzeń w obrębie układu krążenia. Mogą stanowić zagrożenie życia i zdrowia. W związku z tym po przeprowadzeniu diagnozy wdraża się leki na arytmię serca na receptę, lub przeprowadza zabieg ablacji czy wszczepienia kardiowertera.

,

Głóg w leczeniu chorób serca – jaki preparat wybrać?

Choroby obejmujące układ sercowo- naczyniowy są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Szacuje się, że w populacji europejskiej nawet, co druga śmierć związana jest z ich przebiegiem. Ich pojawienie się jest efektem nakładania się szeregu czynników, wśród których należy wymienić wpływ diety, czynników środowiskowych, czy uwarunkowań genetycznych. Z tego względu ich terapia polega nie tylko na stosowaniu środków farmakologicznych, ale i wprowadzeniu zmian w diecie i zwiększeniu aktywności fizycznej. Coraz większą popularnością wśród pacjentów cieszą się preparaty pochodzenia roślinnego, które wspomagają funkcjonowanie układu sercowo- naczyniowego. Wśród nich, można wyróżnić te zawierające w składzie głóg [1].

,

Co oznacza ból w klatce piersiowej?

Ból w klatce piersiowej może mieć wiele przyczyn. Nie zawsze zwiastuje poważne dolegliwości, jednak niekiedy może oznaczać stan zagrożenia życia i wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej. Jakie choroby mogą powodować ból w klatce piersiowej i co zrobić kiedy się on pojawi?

Xarelto skuteczniejszy w zapobieganiu zakrzepom krwi u dzieci niż aspiryna

Rywaroksaban znany pod nazwą handlową Xarelto został przebadany, aby sprawdzić skuteczność i bezpieczeństwo jego podawania w profilaktyce powikłań zakrzepowych u dzieci. Badanie było prowadzone u dzieci z wrodzoną wadą serca, które przeszły zabieg Fontana. Jego skuteczność porównano ze stosowaną dotychczas aspiryną.

,

Aspiryna – jaka dawka chroni przed chorobami serca?

Aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy to popularny lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym, który często stosowany doraźnie w przeziębieniu. Dodatkowo stosowany regularnie zapewnia działanie przeciwzakrzepowe. Najnowsze badania donoszą, że aspiryna w niskich lub wysokich dawkach zapewnia podobną ochronę przed chorobami serca.