Jaki jest skuteczny lek na wrzody żołądka bez recepty?

Wrzody żołądka (ale także wrzody dwunastnicy) czyli choroba wrzodowa – to najczęściej występująca choroba przewodu pokarmowego. Jakie objawy powinny zaalarmować i skłonić do dalszej diagnostyki? Jak radzić sobie z uciążliwymi objawami choroby? Czy dieta ma wpływ na prawidłowy przebieg leczenia? Przeczytaj tekst i zgromadź wszystkie niezbędne informacje.

, ,

Poznaj leki na zapalenie jelita grubego bez recepty i na receptę

Zapalenie jelita grubego – wiele postaci, różne podłoże, podobne dolegliwości, różne metody leczenia. Jak poradzić sobie z uciążliwymi wzdęciami i pozostałymi objawami?

,

Siemię lniane a uchyłki jelita grubego

Uchyłki jelita grubego są mało znanym schorzeniem (co nie znaczy, że rzadkim), o którym większość pacjentów nie ma pojęcia. Tymczasem wymaga ono stosowanie odpowiedniej diety bogatoresztkowej, która zawiera dużo produktów z wysoką zawartością błonnika pokarmowego. Jednym z ważniejszych produktów stosowanych w tym schorzeniu jest siemię lniane. Jakie jest jego działanie? Czy jest nieodzowne w przypadku uchyłków jelita grubego?

,

Poznaj skuteczne metody na ból brzucha

Ból brzucha jest jedną z najczęstszych dolegliwości, z jakimi zgłaszają się pacjenci do apteki. Ból brzucha może mieć kilka przyczyn i różnić się stopniem nasilenia. Pacjenci mogą go także różnie odbierać. Może być pulsujący, ciągły, skurczowy, występować z przerwami. Można go złagodzić domowymi sposobami lub preparatami z aptecznej półki, ale także zdarza się, że trzeba […]

,

Jak wybrać probiotyk na jelito drażliwe?

Zespół jelita drażliwego (IBS) to przewlekła choroba czynnościowa jelit, która dotyka coraz większej części populacji. Przyczyniają się do tego tryb życia, z nieodpowiednią dietą i stresem. W jaki sposób można poradzić sobie z tą przypadłością? Jakie probiotyki wybrać w przypadku zespołu jelita drażliwego?

, ,

Jakie są leki na zapalenie żołądka bez recepty?

Zapalenie żołądka to częste schorzenie. Nie bagatelizuj jego objawów i jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Zazwyczaj żołądek radzi sobie z karkówką z grilla, ostrą musztardą, a nawet z alkoholem. Jednak gdy poczujesz ból w nadbrzuszu, być może zaczyna się zapalenie żołądka. Jakie leki na zapalenie żołądka stosować? Co jeszcze Ci pomoże?

,

Pocovidowy zespół jelita drażliwego – jak go leczyć?

Pomimo że już prawie zapomnieliśmy o pandemii COVID-19, jej żniwo możemy obserwować w dalszym ciągu w ilości zakażonych osób oraz tak zwanych objawach long-covid. Jednym z nich jest pocovidowy zespół jelita drażliwego, towarzyszący osobom po przebytym zakażeniu COVID-19.

,

Leki przeczyszczające przed kolonoskopią – jakie wybrać?

Kolonoskopia to badanie diagnostyczne, które pozwala sprawdzić lekarzowi, jak wygląda wnętrze twojego jelita grubego. Dzięki niemu dowiesz się, czy wszystko jest w porządku. W celu prawidłowego przeprowadzenia badania niezbędne jest odpowiednie przygotowanie – oczyszczenie jelita. Służą do tego, m.in. leki takie jak środki osmotycznie czynne.

,

Zapalenie wyrostka robaczkowego – jak leczyć?

Zapalenie wyrostka robaczkowego najczęściej występuje pomiędzy 5. a 40. rokiem życia. Jest on konsekwencją zamknięcia ujścia wyrostka do jelita ślepego. Kiedy ból w prawym dolnym podbrzuszu jest zapaleniem wyrostka robaczkowego i jak go leczyć?

,

Leki na poprawę apetytu u dorosłych i dzieci – który preparat wybrać?

W dzisiejszym świecie dużo mówi się o utrzymaniu szczupłej sylwetki. Z pewnością jest to zdecydowanie zdrowsze opcja niż widmo otyłości, która grozi dużej części ludzi, w szczególności rozwiniętej części świata. Niestety coraz częściej dochodzi do sytuacji skrajnych, albo spożywane są zbyt duże ilości pożywienia, albo wręcz przeciwnie. Odpowiednio zbilansowana dieta jest bardzo ważna z punktu widzenia zachowania zdrowia, dlatego w przypadku braku apetytu warto zainteresować się gdzie tkwi problem. Może być to wynikać zarówno ze złej diety, jak i problemów zdrowotnych. W aptece można znaleźć wiele preparatów na tę dolegliwość? Które z nich są skuteczne?

,

Zestawienie 5 leków na wzdęcia bez recepty dla dorosłych

Wzdęcia to dość powszechnie występująca dolegliwość, która dotyka przeciętnie 15-30% Polaków. Wśród przyczyn wzdęć wymienia się m.in. nietolerancje pokarmowe, zespół jelita drażliwego, przewlekłe zaparcia, a także wiele innych jednostek chorobowych, takich jak SIBO, a nawet nowotwór jelita grubego. 

,

Cukrzyca typu 1 a 2 – czym się różni?

Cukrzyca to przewlekła choroba metaboliczna, charakteryzująca się podwyższonym poziomem glukozy we krwi. Samo określenie „cukrzyca” jest dość pojemne i mieści w sobie różne mechanizmy powstawania tej choroby. Czym różni się cukrzyca typu 1 od cukrzycy typu 2? Która z nich występuje częściej?

,

Smecta, czy DicoStop? Który produkt z diosmektytem wybrać?

Biegunka jest często występującą dolegliwością, zwłaszcza u dzieci. Może być wywołana przez drobnoustroje, ale także być wynikiem przyjmowanych leków, lub pożywienia. Na rynku aptecznym jest spora ilość preparatów przeciwbiegunkowych. Jednym z bezpieczniejszych substancji jest diosmektyt. W poniższym artykule dowiesz się, jak stosować preparaty z diosmektytem?

, ,

Gula w gardle – co może być przyczyną i czy jest na to sposób?

Dysfagia to problem polegający na trudnościach w połykaniu pokarmu. Jest objawem alarmowym wielu chorób, dlatego wymaga szybkiej diagnostyki przez lekarza. Jakie są przyczyny dysfagii? Czy można ją skutecznie leczyć?

,

Refluks u dzieci — przyczyny, objawy i leczenie

Refluks żołądkowo-przełykowy to czynnościowe zaburzenie przełyku. U najmłodszych pacjentów jest to fizjologiczne zjawisko, ustępujące samoistnie około 1. roku życia. Co zrobić, gdy objawy występują u starszych dzieci? Na jakie symptomy należy zwrócić uwagę? Jak się leczy refluks?

,

Co stosować na zaparcia w ciąży?

Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego są częstą bolączką kobiet ciężarnych. Stale powiększająca się macica oraz wysoki poziom progesteronu są głównymi sprawcami całego zamieszania. Jak łagodzić zaparcia w ciąży? Jakie leki można bezpiecznie stosować?

,

Ziołowy lek na dolegliwości przewodu pokarmowego-Iberogast

Iberogast to ziołowy lek w formie płynu doustnego. Pomaga złagodzić wiele nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takich jak zgaga, wzdęcia czy ból brzucha. Jak go stosować? Jakie są przeciwwskazania do jego stosowania?

,

Simetikon – najlepszy lek na wzdęcia?

Zaburzenia układu pokarmowego przybierają różne formy. Mogą być łagodne i szybko przemijające, a czasami bywają długotrwałe i niebezpieczne dla zdrowia. Jednym z częstszych problemów, który pojawia się u ludzi starszych oraz młodszych są wzdęcia. Jak je rozpoznać? Co jest ich przyczyną? W jaki sposób najlepiej sobie z nimi poradzić? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule.

,

Jak wykonać i jak szybko działa wlew Enema?

Enema jest wlewką doodbytniczą i służy do oczyszczania jelita grubego. Niewielka butelka z płynem zastąpiła nielubianą lewatywę, czyli wypełnienie jelita grubego dużą ilością mydlin. Składniki Enemy nie mają nic wspólnego z mydłem, dzięki temu wszystko przebiega bezboleśnie, nie szczypie i nie podrażnia śluzówki odbytu w trakcie i po zabiegu. Enema działa prawie natychmiast. Ostrożnie należy stosować u dzieci, a w przypadku kobiet w ciąży jedynie w szczególnych przypadkach.

,

Karczoch na wątrobę i cholesterol-jaki preparat wybrać?

Na rynku aptecznym można znaleźć wiele preparatów, które wspomagają procesy trawienne i działają ochronnie na wątrobę. Wśród nich bardzo popularne są produkty zawierające karczoch. Które z nich wybrać? Czy warto je stosować?

,