Leki na uchyłki jelita grubego: Multilac, Debutir, Siemie lniane (fot. leki.pl).

Jakie są leki na uchyłki jelita grubego?

Uchyłki jelita grubego są dość powszechnym schorzeniem, którego jednak większość pacjentów nie jest nawet świadoma. W jego przypadku powinno stosować się produkty o wysokiej zawartości błonnika pokarmowego. Jakie leki stosuje się w przypadku uchyłków jelita grubego? Jak długo trwa zapalenie uchyłków? Czy jest groźne?

,
Co stosować na ból gardła przy refluksie? Strepsils Intensive, Orofar Max czy Tantum verde? (fot. leki.pl)

Jak złagodzić ból gardła przy refluksie?

Refluks jest coraz częściej występującym schorzeniem, jest to związane z obecnym stylem życia, niezdrowymi nawykami żywnościowymi, brakiem aktywności fizycznej, przewlekłym stresem i życiem w biegu. Jednym z powikłań refluksu jest ból gardła. Co zrobić, żeby pozbyć się tej dokuczliwej dolegliwości? Czy wystarczy zmiana trybu życia? Czy warto doraźnie używać płynów do płukania gardła? A co z tabletkami do ssania na ból gardła?

,
Leki na opróżnianie żołądka bez recepty: Iberogast, Duspatalin Gastro, Tribux Bio (fot. leki.pl).

Jakie są leki prokinetyczne bez recepty?

Kiedy należy włączyć do leczenia lek prokinetyczny i w czym on pomoże? Czy istnieją naturalne prokinetyki? Jak postępować, aby uniknąć problemów z zaburzeniami perystaltyki przewodu pokarmowego?

,
Nowe leki na chorobę Crohna (fot. Canva).

Jakie są nowe leki na chorobę Crohna?

Choroba Leśniowskiego-Crohna jest zapaleniem różnych odcinków przewodu pokarmowego. Przechodzi z okresami zaostrzeń i remisji. Jest o tyle kłopotliwa, że nie znamy bezpośredniej przyczyny występowania dolegliwości. Na szczęście medycyna się rozwija i obecnie mamy dużo nowych możliwości terapii nowoczesnymi lekami.

,
Leki na nerwicę żołądka: Enterol, No-spa, Nolpaza Control (fot. leki.pl).

Jaki jest dobry lek na nerwicę żołądka?

Nerwica żołądka to zaburzenie pracy układu nerwowego o charakterze somatycznym. Może objawiać się bólami brzucha, biegunką, brakiem łaknienia, osłabieniem, ale także zaburzeniami snu i lękiem. Często, aby zdiagnozować nerwicę żołądka, należy wykluczyć inne choroby, przebiegające z podobnymi objawami (chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, zespół jelita drażliwego czy infekcję wirusową).
W przypadku nerwicy żołądka psychoterapia i farmakoterapia wpływająca na układ nerwowy ma bardzo duże znaczenie.

, ,
Ranigast, Controloc i Gaviscon - leki bez recepty stosowane we wrzodach żołądka (fot. leki.pl)

Jaki jest skuteczny lek na wrzody żołądka bez recepty?

Wrzody żołądka (ale także wrzody dwunastnicy) czyli choroba wrzodowa – to najczęściej występująca choroba przewodu pokarmowego. Jakie objawy powinny zaalarmować i skłonić do dalszej diagnostyki? Jak radzić sobie z uciążliwymi objawami choroby? Czy dieta ma wpływ na prawidłowy przebieg leczenia? Przeczytaj tekst i zgromadź wszystkie niezbędne informacje.

,

Poznaj leki na zapalenie jelita grubego bez recepty i na receptę

Zapalenie jelita grubego – wiele postaci, różne podłoże, podobne dolegliwości, różne metody leczenia. Jak poradzić sobie z uciążliwymi wzdęciami i pozostałymi objawami?

,

Siemię lniane a uchyłki jelita grubego

Uchyłki jelita grubego są mało znanym schorzeniem (co nie znaczy, że rzadkim), o którym większość pacjentów nie ma pojęcia. Tymczasem wymaga ono stosowanie odpowiedniej diety bogatoresztkowej, która zawiera dużo produktów z wysoką zawartością błonnika pokarmowego. Jednym z ważniejszych produktów stosowanych w tym schorzeniu jest siemię lniane. Jakie jest jego działanie? Czy jest nieodzowne w przypadku uchyłków jelita grubego?

,

Poznaj skuteczne metody na ból brzucha

Ból brzucha jest jedną z najczęstszych dolegliwości, z jakimi zgłaszają się pacjenci do apteki. Ból brzucha może mieć kilka przyczyn i różnić się stopniem nasilenia. Pacjenci mogą go także różnie odbierać. Może być pulsujący, ciągły, skurczowy, występować z przerwami. Można go złagodzić domowymi sposobami lub preparatami z aptecznej półki, ale także zdarza się, że trzeba […]

,

Jak wybrać probiotyk na jelito drażliwe?

Zespół jelita drażliwego (IBS) to przewlekła choroba czynnościowa jelit, która dotyka coraz większej części populacji. Przyczyniają się do tego tryb życia, z nieodpowiednią dietą i stresem. W jaki sposób można poradzić sobie z tą przypadłością? Jakie probiotyki wybrać w przypadku zespołu jelita drażliwego?

, ,

Jakie są leki na zapalenie żołądka bez recepty?

Zapalenie żołądka to częste schorzenie. Nie bagatelizuj jego objawów i jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Zazwyczaj żołądek radzi sobie z karkówką z grilla, ostrą musztardą, a nawet z alkoholem. Jednak gdy poczujesz ból w nadbrzuszu, być może zaczyna się zapalenie żołądka. Jakie leki na zapalenie żołądka stosować? Co jeszcze Ci pomoże?

,

Pocovidowy zespół jelita drażliwego – jak go leczyć?

Pomimo że już prawie zapomnieliśmy o pandemii COVID-19, jej żniwo możemy obserwować w dalszym ciągu w ilości zakażonych osób oraz tak zwanych objawach long-covid. Jednym z nich jest pocovidowy zespół jelita drażliwego, towarzyszący osobom po przebytym zakażeniu COVID-19.

,

Leki przeczyszczające przed kolonoskopią – jakie wybrać?

Kolonoskopia to badanie diagnostyczne, które pozwala sprawdzić lekarzowi, jak wygląda wnętrze twojego jelita grubego. Dzięki niemu dowiesz się, czy wszystko jest w porządku. W celu prawidłowego przeprowadzenia badania niezbędne jest odpowiednie przygotowanie – oczyszczenie jelita. Służą do tego, m.in. leki takie jak środki osmotycznie czynne.

,

Zapalenie wyrostka robaczkowego – jak leczyć?

Zapalenie wyrostka robaczkowego najczęściej występuje pomiędzy 5. a 40. rokiem życia. Jest on konsekwencją zamknięcia ujścia wyrostka do jelita ślepego. Kiedy ból w prawym dolnym podbrzuszu jest zapaleniem wyrostka robaczkowego i jak go leczyć?

,

Leki na poprawę apetytu u dorosłych i dzieci – który preparat wybrać?

W dzisiejszym świecie dużo mówi się o utrzymaniu szczupłej sylwetki. Z pewnością jest to zdecydowanie zdrowsze opcja niż widmo otyłości, która grozi dużej części ludzi, w szczególności rozwiniętej części świata. Niestety coraz częściej dochodzi do sytuacji skrajnych, albo spożywane są zbyt duże ilości pożywienia, albo wręcz przeciwnie. Odpowiednio zbilansowana dieta jest bardzo ważna z punktu widzenia zachowania zdrowia, dlatego w przypadku braku apetytu warto zainteresować się gdzie tkwi problem. Może być to wynikać zarówno ze złej diety, jak i problemów zdrowotnych. W aptece można znaleźć wiele preparatów na tę dolegliwość? Które z nich są skuteczne?

,

Zestawienie 5 leków na wzdęcia bez recepty dla dorosłych

Wzdęcia to dość powszechnie występująca dolegliwość, która dotyka przeciętnie 15-30% Polaków. Wśród przyczyn wzdęć wymienia się m.in. nietolerancje pokarmowe, zespół jelita drażliwego, przewlekłe zaparcia, a także wiele innych jednostek chorobowych, takich jak SIBO, a nawet nowotwór jelita grubego. 

,

Cukrzyca typu 1 a 2 – czym się różni?

Cukrzyca to przewlekła choroba metaboliczna, charakteryzująca się podwyższonym poziomem glukozy we krwi. Samo określenie „cukrzyca” jest dość pojemne i mieści w sobie różne mechanizmy powstawania tej choroby. Czym różni się cukrzyca typu 1 od cukrzycy typu 2? Która z nich występuje częściej?

,

Smecta, czy DicoStop? Który produkt z diosmektytem wybrać?

Biegunka jest często występującą dolegliwością, zwłaszcza u dzieci. Może być wywołana przez drobnoustroje, ale także być wynikiem przyjmowanych leków, lub pożywienia. Na rynku aptecznym jest spora ilość preparatów przeciwbiegunkowych. Jednym z bezpieczniejszych substancji jest diosmektyt. W poniższym artykule dowiesz się, jak stosować preparaty z diosmektytem?

, ,

Gula w gardle – co może być przyczyną i czy jest na to sposób?

Dysfagia to problem polegający na trudnościach w połykaniu pokarmu. Jest objawem alarmowym wielu chorób, dlatego wymaga szybkiej diagnostyki przez lekarza. Jakie są przyczyny dysfagii? Czy można ją skutecznie leczyć?

,

Refluks u dzieci — przyczyny, objawy i leczenie

Refluks żołądkowo-przełykowy to czynnościowe zaburzenie przełyku. U najmłodszych pacjentów jest to fizjologiczne zjawisko, ustępujące samoistnie około 1. roku życia. Co zrobić, gdy objawy występują u starszych dzieci? Na jakie symptomy należy zwrócić uwagę? Jak się leczy refluks?

,