Jak postępować z chorym na Alzheimera? (fot. CanvaP)

Poznaj najskuteczniejszy lek na Alzheimera

Alzheimer to postępująca choroba neurodegeneracyjna, na którą cierpią głównie osoby w starszym wieku. Sprawdź, jaki lek jest najskuteczniejszy w leczeniu tej choroby. Czy Alzheimer jest dziedziczny?

, ,

Cytykolina – co to za związek? Jak działa?

Cytykolina bierze udział w syntezie fosfatydylocholiny, czyli substancji będącej składnikiem błon neuronalnych. Dodatkowo charakteryzuje się działaniem antyapoptycznym, czyli hamującym obumieranie komórek. W związku z tym znalazła szerokie zastosowanie w terapii chorób neurodegeneracyjnych [1].

,

Choroba Alzheimera – przyczyny, objawy i leczenie

Choroba Alzheimera jest jednym z najpoważniejszych schorzeń współczesnego społeczeństwa. Jest to choroba mózgu, objawiająca się zaburzeniami pamięci i zachowania. Kto może na nią zachorować? Jakie są przyczyny choroby? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź poniżej.

Choroba Parkinsona — czy istnieje skuteczna terapia?

W dniu urodzin Jamesa Parkinsona, który jako pierwszy opisał objawy tej choroby, co roku 11 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Choroby Parkinsona. Celem upamiętniania tego dnia jest zwiększenie świadomości na jej temat oraz wsparcie pacjentów i ich rodzin.

,