Jakie właściwości zdrowotne mają truskawki?

Sezon na truskawki — czas start! To ulubiony owoc wielu z nas. Poza niewątpliwymi walorami smakowymi truskawki są także bogatym źródłem składników bioaktywnych. Dzięki dużej zawartości witaminy C oraz antocyjanów są świetnym narzędziem do walki z chorobami cywilizacyjnymi. Przyjrzyjmy się im bliżej.

,

Najlepsze tabletki z kwasem alfa-liponowym: AlaNerv czy Revitanerw?

W jakim celu stosuje się kwas alfa-liponowy? Czy można go stosować w przypadku cukrzycy albo problemów z tarczycą? Czy jest dobry do regeneracji nerwów? Czy jest bezpieczny? Jakie preparaty są dostępne? Odpowiedź na te pytania można znaleźć w poniższym artykule.

,

Resweratrol i jego wpływ na układ krążenia

Resweratrol jest substancją pozyskiwaną z roślin. Dzięki działaniu silnie antyoksydacyjnym znajduje zastosowanie we wspomaganiu leczenia wielu schorzeń takich jak choroba wieńcowa czy profilaktyka choroby nowotworowej. 

Leki „domowej” roboty: nalewka z orzecha włoskiego

Wiele gospodyń na pewno poleciłoby na problemy żołądkowe i dolegliwości trawienne nalewkę z orzecha włoskiego (Juglans regia – Juglandaceae). Zarówno tradycyjne zastosowanie jak i niektóre badania naukowe wykazują, że wyciągi wodno-alkoholowe z tego gatunku mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie. Przyjrzymy się dokładniej właściwościom substancji zawartych w Juglans regia oraz zastosowaniu trunku. Jak przygotować nalewkę domowymi metodami?

, ,

Stres oksydacyjny — czy wpływa na rozwój chorób cywilizacyjnych?

Ludzki organizm w długim procesie ewolucji wykształcił zdolność wykorzystywania tlenu jako źródła energii. Choć nasze życie bez tlenu jest niemożliwe, to jego pochodne mogą również stanowić dla nas pewne zagrożenie. Reaktywne formy tlenu to aktywne chemicznie cząsteczki, które mogą wyrządzić nam wiele krzywdy, a ich nadmiar nazywany jest stresem oksydacyjnym. Jakie są jego konsekwencje?

,