fbpx

Woda utleniona

Woda utleniona jest łagodnym środkiem antyseptycznym stosowanym na skórę w celu zapobiegania zakażeniom drobnych skaleczeń, zadrapań i oparzeń. Może być również stosowany jako płyn do płukania jamy ustnej w celu usunięcia śluzu lub złagodzenia niewielkich podrażnień jamy ustnej (np. spowodowanych przez owrzodzenia, zapalenie dziąseł). Działanie tego produktu polega na uwalnianiu tlenu po nałożeniu go na obszar dotknięty chorobą. Uwalnianie tlenu powoduje powstawanie piany, która pomaga usunąć martwy naskórek i oczyścić obszar. Produkt nie powinien być stosowany do leczenia głębokich ran, ukąszeń zwierząt lub poważnych oparzeń.

W przypadku stosowania wody utlenionej na skórę, przed użyciem należy oczyścić obszar dotknięty chorobą. Jeśli po zastosowaniu produktu pacjent ma zamiar nałożyć na to opatrunek, powinien pozwolić, aby miejsce to najpierw wyschło.
Jeśli pacjent stosuje ten produkt jako płyn do płukania jamy ustnej, przed użyciem należy zmieszać go z taką samą ilością wody i płukać na obszarze dotkniętym chorobą przez co najmniej 1 minutę. Nie należy połykać wody utlenionej.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?