fbpx

Węglan wapnia

Węglan wapnia jest stosowany w celu zapobiegania lub leczenia niedoboru wapnia (hipokalcemia) oraz jako środek zobojętniający stosowany do objawowego łagodzenia zgagi i kwaśnej niestrawności. Jest to związek zasadowy, który działa poprzez neutralizację kwasu solnego w wydzielinie żołądka. Wapń jest niezbędny do wielu normalnych funkcji organizmu, zwłaszcza do tworzenia i utrzymania kości. Nie należy przyjmować maksymalnej dawki leku przez okres dłuższy niż 2 tygodnie, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Aby upewnić się, że stosowanie węglanu wapnia jest bezpieczne, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli u pacjenta występują:

  • niedrożność żołądka lub jelit;
  • choroby nerek (takie jak kamica nerkowa).

Do działań niepożądanych leku należą:

  • zaparcia, gazy i odbijanie;
  • rozstrój żołądka.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?