fbpx

Tlenek cynku

Tlenek cynku jest składnikiem mineralnym różnych preparatów farmakologicznych stosowanych w leczeniu pieluszkowego zapalenia skóry i innych chorób skóry, w celu ochrony naskórka i zapobiegania oparzeniom słonecznym. Jest on również szeroko stosowany w leczeniu różnych innych chorób skóry, w produktach takich jak puder dla niemowląt i kremy barierowe.

Jeśli u pacjenta występuje zakażenie skóry w obszarze dotkniętym chorobą, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem tlenku cynku.

Działania niepożądane występują rzadko. Takim skutkiem ubocznym może być podrażnienie i zaczerwienie skóry. Bardzo poważna reakcja alergiczna jest również rzadka. Należy jednak niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy poważnej reakcji alergicznej, w tym: wysypka, swędzenie, obrzęk (zwłaszcza twarzy/języka/gardła), silne zawroty głowy lub trudności w oddychaniu.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?