fbpx

Pyrantel

Pyrantel jest lekiem przeciwrobaczycowym. Zapobiega on rozwojowi lub namnażaniu się robaków w organizmie. Jego działanie polega na uniemożliwieniu robakom poruszania się (sparaliżowaniu), dzięki czemu organizm może je naturalnie usuwać w stolcu. Lek jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez robaki obłe.

Dawki leku są oparte na wadze. Należy dokładnie przestrzegać wszystkich instrukcji dotyczących dawkowania. Jeśli mieszkasz z innymi osobami, może zaistnieć konieczność leczenia pyrantelem wszystkich domowników. Drobnoustroje mogą łatwo rozprzestrzeniać się na każdego.
Nie należy stosować leku, jeśli pacjent jest na niego uczulony lub jeśli ma choroby wątroby.

Jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej na pyrantel, takie jak: pokrzywka, utrudnione oddychanie, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, należy wezwać pomoc medyczną.

Należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią:

  • silny ból brzucha, nudności, wymioty lub biegunka;
  • silne zawroty głowy;
  • trwający ból głowy.

Częste działania niepożądane mogą obejmować: ból brzucha, nudności, wymioty, biegunka lub ból głowy.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?