fbpx

Pranobeks inozyny

Pranobeks inozyny jest lekiem przeciwwirusowym. Może być stosowany w leczeniu podostrego stwardniającego zapalenia mózgu oraz jako lek pomocniczy w zakażeniach wirusem opryszczki zwykłej, w tym narządów płciowych.

Podczas leczenia jedynym konsekwentnie obserwowanym działaniem niepożądanym jest przemijające zwiększenie (zwykle pozostające w granicach normy) stężenia kwasu moczowego w moczu i surowicy, które zwykle powraca do wartości wyjściowych kilka dni po zakończeniu leczenia.

Do innych działań niepożądanych:

  • ból lub zawroty głowy;
  • wymioty, nudności, dyskomfort w nadbrzuszu;
  • wysypka;
  • zmęczenie, złe samopoczucie.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?