fbpx

Paracetamol

Paracetamol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Nie wykazuje on działania przeciwzapalnego. Dokładny mechanizm jego działania nie został poznany. Lek ten jest stosowany w leczeniu wielu schorzeń, takich jak bóle głowy, bóle mięśni, zapalenie stawów, bóle pleców, bóle zębów, przeziębienie i gorączka. Zmniejsza on ból w łagodnym zapaleniu stawów, ale nie ma wpływu na leżące u jego podstaw zapalenie i obrzęk stawu.

Maksymalna jednorazowa dawka paracetamolu dla dorosłych wynosi 1 gram (1000 mg). Natomiast dawka dobowa wynosi maksymalnie 4 gramy (4000 mg). Nie należy stosować większej dawki leku niż zalecana. Przyjęcie większej ilości leku może spowodować uszkodzenie wątroby. Połączenie paracetamolu z alkoholem zwiększa szkodliwy wpływ na wątrobę. Unikaj picia alkoholu podczas przyjmowania tego leku.

Paracetamol jest bardzo popularnym lekiem i występuję w wielu lekach dostępnych bez recepty. Dlatego jeśli przyjmujesz ten lek, przeczytaj etykietę każdego innego leku, którego używasz, aby sprawdzić, czy zawiera on również paracetamol.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?