fbpx

Kwas acetylosalicylowy

Kwas acetylosalicylowy jest stosowany w celu obniżenia gorączki i łagodzenia łagodnego do umiarkowanego bólu w takich stanach, jak bóle mięśni, bóle zębów, przeziębienie i bóle głowy. Może być również stosowany w celu zmniejszenia bólu i obrzęku spowodowanych zapaleniem stawów. W niskich dawkach wykazuje działanie przeciwzakrzepowe i jest stosowany w prewencji zawałów serca i udarów mózgu.

Lek przyjmuję się doustnie. Dostępne są preparaty w formie tabletek, tabletek dojelitowych, tabletek musujących oraz granulatu do rozpuszczania. Jeśli po przyjęciu leku odczuwalny jest rozstrój żołądka, można lek przyjmować z jedzeniem.

Nie należy podawać tego leku dziecku lub nastolatkowi z gorączką, objawami grypy lub ospy wietrznej. Salicylany mogą powodować zespół Reye’a, poważny i czasami śmiertelny stan u dzieci.

Do częstych działań niepożądanych występujących po zażyciu kwasu acetylosalicylowego należą: rozstrój żołądka, zgaga, senność.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?