fbpx

Hialuronian sodu

Hialuronian sodu jest glikozaminoglikanem stosowanym do łagodzenia bólu stawów, gojenia się ran, leczenia okulistycznego, zabiegów kosmetycznych i wielu innych zastosowań. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka. W największym stężeniu występuje w płynach, w oczach i stawach. Popularnym zastosowaniem hialuronianu sodu w ostatnich latach jest iniekcja kosmetyczna ze względu na jego zdolność do minimalizowania widoczności zmarszczek i niedoskonałości skóry związanych ze starzeniem się.

Lek jest prawdopodobnie skuteczny w przypadku:

  • zaćmy-wstrzykiwanie hialuronianu sodu do oka jest skuteczne, gdy jest stosowane podczas operacji zaćmy przez chirurga okulistę.
  • obrzęku (stan zapalny) i owrzodzenia wewnątrz jamy ustnej (zapalenie błony śluzowej jamy ustnej)- hialuronian sodu jest skuteczny w leczeniu owrzodzeń jamy ustnej, gdy jest stosowany w postaci żelu lub jako płyn do płukania;
  • choroba zwyrodnieniowej stawów- lek może być wstrzykiwany do stawu przez pracownika służby zdrowia w celu zmniejszenia bólu i sztywności stawów;
  • starzejącej się skóry;
  • jako składnik kropli do oczu w przypadku ich suchości.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?