fbpx

Hesperydyna

Hesperydyna należy do bioflawonoidów, czyli do roślinnej substancji chemicznej. Można ją znaleźć w różnych suplementach diety, które mają różne korzystne skutki dla zaburzeń naczyń krwionośnych, takich jak hemoroidy, żylaki i słabe krążenie. Hesperydyna może pomóc w lepszym funkcjonowaniu naczyń krwionośnych oraz w zmniejszaniu stanu zapalnego. Dodatkowo wykazuje właściwości przeciwutleniające.

Substancja ta może spowalniać krzepnięcie krwi i zwiększać ryzyko krwawienia. Trzeba ostrożnie przyjmować ją u osób, które mają niskie ciśnienie krwi, ponieważ może dodatkowo je obniżyć.
Działania niepożądane obejmują: ból i rozstrój żołądka, biegunkę oraz ból głowy.

 

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?