fbpx

Glukozamina

Glukozamina jest stosowana w medycynie alternatywnej jako środek łagodzący ból, obrzęk i sztywność stawów spowodowane zapaleniem stawów.

Glukozamina jest białkiem cukrowym, które pomaga organizmowi budować chrząstkę (twardą tkankę łączną znajdującą się głównie na kościach w pobliżu stawów). Jest substancją naturalnie występującą w kościach, szpiku kostnym, skorupiakach i grzybach.

Lek ten jest często sprzedawany jako suplement ziołowy.

Środki ostrożności

Nie należy stosować tego produktu, jeśli pacjent jest uczulony na glukozaminę.

Należy zapytać lekarza, farmaceutę lub inną osobę świadczącą usługi medyczne, czy stosowanie tego produktu jest bezpieczne, jeśli pacjent ma:

  • cukrzycę;
  • wysoki poziom cholesterolu lub trójglicerydów (rodzaj tłuszczu we krwi);
  • raka;
  • choroby wątroby;
  • astmę lub inne zaburzenia oddychania;
  • jeśli pacjent ma uczulenie na skorupiaki;
  • jeśli przyjmujesz leki rozrzedzające krew (warfaryna, Coumadin, Jantoven).

Nie wiadomo, czy glukozamina może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Nie należy stosować tego produktu bez porady lekarza, jeśli jesteś w ciąży.

Lek ten może przenikać do mleka matki i może być szkodliwa dla dziecka karmionego piersią. Nie należy stosować tego produktu bez porady lekarza, jeśli karmisz dziecko piersią.

Nie należy podawać dziecku żadnych ziół/suplementów diety bez konsultacji z lekarzem.

Działania niepożądane

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z następujących objawów reakcji alergicznej: pokrzywka; utrudnione oddychanie; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

Częste działania niepożądane mogą obejmować:

  • mdłości, wymioty;
  • biegunkę, zaparcia;
  • zgagę.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?