fbpx

Glicerol

Glicerol przyciąga wodę do jelit, zmiękczając stolce i łagodząc zaparcia. We krwi przyciąga wodę, dzięki czemu pozostaje ona dłużej w organizmie. Może to pomóc sportowcowi ćwiczyć dłużej. Glicerol ma najczęściej zastosowanie w przypadku zaparć, poprawy nawodnienia i wydajności u sportowców oraz w niektórych chorobach skóry. Jest on również stosowany do zapalenia opon mózgowych, udaru mózgu, otyłości, infekcji ucha i innych warunków, ale nie ma dobrych dowodów naukowych na poparcie tych zastosowań.

Podanie glicerolu do odbytnicy, w postaci czopka, zmniejsza zaparcia. Istnieją pewne dowody na to, że doustne przyjmowanie glicerolu wraz z wodą pomaga utrzymać nawodnienie organizmu przez dłuższy czas. Może być on również składnikiem produktu do stosowania na skórę w przypadku gdy jest ona sucha.

Glicerol jest możliwie bezpieczny, gdy jest stosowany na skórę, doustnie lub w postaci czopków. Przy podawaniu dożylnym jest możliwie niebezpieczny (może spowodować uszkodzenie czerwonych krwinek).

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?