fbpx

Diosmina

Diosmina jest stosowana w przypadku żylaków i hemoroidów, jako związek działający ochronnie na naczynia krwionośne. Powoduje zwiększenie ich elastyczności oraz zmniejszenie przepuszczalności, przyczyniając się do zmniejszania obrzęków.

Preparat w postaci żelu jest przeciwwskazany do stosowania na błony śluzowe, podrażnienia skóry lub rany, nie powinien być stosowany w leczeniu zapalenia skóry, wyprysku lub pokrzywki.

Diosmina nie jest zalecana do stosowania u dzieci.

Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi są:

  • łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe
  • także świąd, rumień, zapalenie skóry
  • bóle brzucha i nadbrzusza, nudności, biegunka
  • zawroty głowy
  • zaburzenia rytmu serca i niedokrwistość hemolityczna
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?