fbpx

Deksketoprofen

Deksketoprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).  Lek jest stosowany w leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Sprawdza się w bólach menstruacyjnych, pleców czy bólach zębów.

Deksketoprofen działa szybko, już po 30 minutach i pozostaje we krwi do 6 godzin. Jest to korzystne dla osób starszych, które wolniej “przetwarzają” leki, a tym samym są bardziej narażone na wystąpienie działań niepożądanych i zatrucia. Zaleca się przyjmowanie tego leku pół godziny przed posiłkiem, aby mógł lepiej działać oraz uniknąć skutków ubocznych. Podczas jego stosowania, należy unikać spożywania alkoholu.  Deksketoprofen w większym stopniu oszczędza wątrobę, jest też bezpieczniejszy u osób starszych.

Wraz z pożytecznym działaniem leku, może on powodować niepożądane skutki uboczne, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą, jeśli którykolwiek z poniższych objawów nie ustępuje lub staje się uciążliwy:

  • niestrawność, zgaga, dyskomfort w jamie brzusznej;
  • złe samopoczucie (nudności) lub wymioty;
  • biegunka- należy pić dużo płynów, aby uzupełnić utracone płyny.

 

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?