fbpx

Cytrynian sodu

Cytrynian sodu jest stosowany w leczeniu wysokiego poziomu kwasu we krwi.
Stosuje się go także w celu obniżenia poziomu kwasu w moczu.

Należy poinformować lekarza:

  • Jeśli pacjent ma uczulenie na cytrynian sodu i kwas cytrynowy; jakąkolwiek część cytrynianu sodu i kwasu cytrynowego; lub inne leki, pokarmy lub substancje. Należy powiedzieć lekarzowi o alergii i jakie objawy wystąpiły.
  • Jeśli u pacjenta występuje którykolwiek z poniższych problemów zdrowotnych: Utrata płynów (odwodnienie), skurcze cieplne, wysoki poziom potasu, pewien problem, który powoduje okresy osłabienia mięśni (adynamia episodica hereditaria), choroby nerek, choroby serca, niezdolność do oddawania moczu, lub nieleczona choroba Addisona.
  • Jeśli pacjent stosuje dietę niskosolną lub bezsolną.
  • Jeśli przyjmuje którykolwiek z tych leków: Amiloryd, eplerenon, spironolakton lub triamteren.

Należy natychmiast poinformować lekarza lub uzyskać pomoc medyczną, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów lub symptomów, które mogą być związane z bardzo ciężkim działaniem niepożądanym:

Objawy reakcji alergicznej, takie jak wysypka; pokrzywka; świąd; czerwona, obrzęknięta, pęcherze lub łuszcząca się skóra z gorączką lub bez; świszczący oddech; ucisk w klatce piersiowej lub gardle; trudności w oddychaniu, połykaniu lub mówieniu; niezwykła chrypka; lub obrzęk ust, twarzy, warg, języka lub gardła.

Biegunka, rozstrój żołądka lub wymioty.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?