fbpx

Chlorowodorek ambroksolu

Ambroksol jest środkiem mukolitycznym o udowodnionej klinicznie aktywności ogólnoustrojowej. Po podaniu doustnym początek działania występuje po około 30 minutach. Rozpad kwaśnych włókien mukopolisacharydowych powoduje, że plwocina staje się cieńsza i mniej lepka, a przez to łatwiejsza do usunięcia podczas kaszlu. Chociaż objętość plwociny ostatecznie zmniejsza się, jej lepkość pozostaje niska tak długo, jak długo trwa leczenie.

Ambroksol jest stosowany w leczeniu zapalenia tchawicy i oskrzeli, rozedmy płuc z zapaleniem oskrzeli, przewlekłego zapalenia płuc, oraz zapalenia oskrzeli ze skurczem oskrzeli.

Sporadycznie po spożyciu ambroksolu mogą wystąpić działania niepożądane ze strony przewodu pokarmowego, ale zazwyczaj są one łagodne.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?