fbpx

Beta-karoten

Beta-karoten jest stosowany w leczeniu lub zapobieganiu niedoboru witaminy A.

Należy poinformować lekarza jeżeli pacjent ma uczulenie na beta-karoten, jakąkolwiek część beta-karotenu lub inne leki, pokarmy lub substancje, należy powiedzieć lekarzowi o alergii i o objawach, które u pacjenta wystąpiły.

Konieczna jest konsultacja z lekarzem lub farmaceutą odnośnie wszystkich przyjmowanych lekach (na receptę lub bez recepty, produktach naturalnych, witaminach) i problemach zdrowotnych. Należy upewnić się, że przyjmowanie beta-karotenu z wszystkimi lekami i problemami zdrowotnymi jest dla pacjenta bezpieczne. Nie należy rozpoczynać, przerywać lub zmieniać dawki jakiegokolwiek leku bez konsultacji z lekarzem.

Trzeba przerwać przyjmowanie beta-karotenu, jeżeli wystąpią oznaki reakcji alergicznej, takie jak wysypka; pokrzywka; swędzenie; czerwona, opuchnięta, pęcherze lub łuszcząca się skóra z gorączką lub bez; świszczący oddech; ucisk w klatce piersiowej lub gardle; trudności w oddychaniu, połykaniu lub mówieniu; nietypowa chrypka; lub obrzęk ust, twarzy, warg, języka lub gardła.

Podczas przyjmowania beta-karotenu skóra pacjenta może zmienić kolor na żółty. Nie jest to szkodliwe.
To nie są wszystkie działania niepożądane, które mogą wystąpić. Należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady medycznej dotyczącej działań niepożądanych.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?