fbpx

Amylometakrezol

Amylometakrezol jest środkiem antyseptycznym do leczenia bólu gardła i drobnych infekcji jamy ustnej. Lek ten jest często łączony z alkoholem dichlorobenzylowym i mentolem w powszechnie stosowanych pastylkach na ból gardła.

Działania niepożądane obejmują reakcje nadwrażliwości, bolesność języka.

Sporadycznie mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości objawiające się dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, takimi jak nudności lub niestrawność. Zdarza się to niezwykle rzadko.

W przypadku przedawkowania, postępowanie powinno być objawowe. W przypadkach ciężkiego przedawkowania uzasadnione może być płukanie żołądka w celu opróżnienia zawartości żołądka. Środki przeczyszczające z soli fizjologicznej i węgiel aktywowany mogą być podawane doustnie.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?