fbpx

Zwyrodnienie wielostawowe

Zwyrodnienie wielostawowe jest to stan zapalny pojawiający się w więcej niż jednym stawie. Do tej choroby dochodzi wtedy, gdy zużywa się ochronna chrząstka, która amortyzuje końce kości. Chociaż choroba zwyrodnieniowa może uszkodzić każdy staw, najczęściej dotyka ona stawów rąk, kolan, bioder i kręgosłupa.

Pacjenci cierpiący na zwyrodnienie wielostawowe mogą odczuwać ból, sztywność, ograniczony zakres ruchu, utratę elastyczności, obrzęk, osłabienie, zniekształcenie stawów oraz uszkodzenie chrząstki stawowej. W miarę postępu choroby, ból stawów i dyskomfort, które mogłyby być złagodzone poprzez odpoczynek, stają się uporczywe, ograniczają aktywność i obniżają jakość życia.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?