fbpx

Zaburzenia przemian lipidów

Zaburzenia metabolizmu lipidów, takie jak choroba Gauchera i choroba Taya-Sachsa są to choroby związane z przemianami lipidów, które często są spowodowane brakiem wystarczającej ilości enzymów do przekształcania lipidów. Powoduje to gromadzenie się szkodliwej ilości lipidów w organizmie, co z czasem może doprowadzić do uszkodzenia komórek i tkanek, zwłaszcza w mózgu, obwodowym układzie nerwowym, wątrobie, śledzionie i szpiku kostnym.

Objawami zaburzeń przemian lipidów są:

  • żółtawe, tłuste zgrubienia lub żółte fałdy na skórze, powstałe w wyniku nagromadzenia się złogów tłuszczowych wokół ścięgien i stawów
  • białe łuki wokół rogówki oka, które czasami występują u młodszych osób z wysokim poziomem cholesterolu
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?