fbpx

Stan astmatyczny

Stan astmatyczny jest ciężkim napadem astmy oskrzelowej. Powikłanie powodujące przedłużającą się w czasie obturację oskrzeli jest stanem zagrażającym życiu. Osoby cierpiące na astmę w stanie astmatycznym doświadczają świszczącego oddechu, duszności, niedotlenienia, ucisku w klatce piersiowej i innych objawów, które są oporne na leki przeciwastmatyczne. Przyczyny stanu astmatycznego mogą być różne. Najczęstsze to dym np. tytoniowy, zanieczyszczenia powietrza, zimne powietrze, stres, infekcje dróg oddechowych.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?