fbpx

Przewlekła obturacyjna choroba płuc

Przewlekła obturacyjna choroba płuc jest to przewlekłe i postępujące schorzenie płuc charakteryzujące się utratą elastyczności drzewa oskrzelowego i worków powietrznych, zniszczeniem ściany worków powietrznych, pogrubieniem ściany oskrzeli i gromadzeniem się śluzu w drzewie oskrzelowym. Zmiany patologiczne powodują zaburzenie przepływu powietrza w oskrzelach. Objawy tej choroby obejmują duszność, świszczący oddech, produktywny kaszel i ucisk w klatce piersiowej.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?