fbpx

Ostre zakażenie górnych dróg oddechowych

Ostre zakażenie górnych dróg oddechowych to zakaźna infekcja górnych dróg oddechowych obejmujących nos, gardło, krtań, tchawicę i oskrzela. Do tego typu zakażenia zalicza się również przeziębienie. Infekcja ta może być wywołana zarówno przez wirusy, jak też przez bakterie, wśród których wymienia się rinowirusy, adenowirusy, wirus syncytialny układu oddechowego, paciorkowce czy Chlamydia pneumoniae.

Charakterystyczne objawy ostrego zakażenia górnych dróg oddechowych to katar, zatkany nos, kichanie, kaszel i nadprodukcja śluzu. Inne objawy obejmują gorączkę, ogólne zmęczenie, ból głowy, ból podczas przełykania oraz świszczący oddech.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?