fbpx

Kaszel

Kaszel jest to zaburzenie charakteryzujące się nagłym, często powtarzającym się, spazmatycznym skurczem klatki piersiowej, powodującym gwałtowne wypuszczenie powietrza z płuc, któremu zwykle towarzyszy charakterystyczny dźwięk. Jest to reakcja ochronna, która służy oczyszczeniu tchawicy, oskrzeli i/lub płuc z substancji drażniących i wydzielin lub zapobieżeniu aspiracji obcych materiałów do płuc. Kaszel może być ostry lub przewlekły. Ostry kaszel zaczyna się nagle i zazwyczaj trwa nie dłużej niż 2 do 3 tygodni. Kaszel ostry jest najczęściej spotykany przy przeziębieniu lub grypie. Kaszel przewlekły trwa dłużej niż 2 do 3 tygodni. Przyczyny przewlekłego kaszlu to m.in. astma, alergie, przewlekła obturacyjna choroba płuc, choroba refluksowa przełyku czy palenie papierosów.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?