fbpx

Hipokaliemia

Hipokaliemia jest to nieprawidłowo niskie stężenie potasu we krwi. Może wynikać z utraty potasu przez wydzielanie nerkowe lub drogą pokarmową, jak wymioty czy biegunka. Klinicznie może objawiać się zaburzeniami nerwowo-mięśniowymi od osłabienia do porażenia, nieprawidłowościami elektrokardiograficznymi, chorobami nerek i zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?