fbpx

Grypa

Grypa jest to ostra infekcja wirusowa górnych lub dolnych dróg oddechowych, która jest wywoływana przez którykolwiek z kilku blisko spokrewnionych wirusów z rodziny Orthomyxoviridae (grupa wirusów RNA). Wirusy grypy dzieli się na typy A, B, C i D. Te główne typy wywołują na ogół podobne objawy, ale są całkowicie niepowiązane antygenowo, tak że zakażenie jednym typem nie daje odporności na pozostałe. Grypa charakteryzuje się gorączką, dreszczami oraz uogólnionym uczuciem osłabienia i bólem mięśni, wraz z różnym stopniem bolesności głowy i brzucha. Choroba ta może jednak powodować poważne choroby lub śmierć, szczególnie w grupach wysokiego ryzyka, w tym u osób bardzo młodych, starszych, kobiet w ciąży, pracowników służby zdrowia i osób z poważnymi schorzeniami.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?