fbpx

Dializa otrzewnowa

Dializa otrzewnowa to sposób usuwania produktów przemiany materii z krwi, gdy nerki nie są już w stanie odpowiednio wykonywać swojej pracy.

Na kilka tygodni przed rozpoczęciem dializy otrzewnowej chirurg umieszcza w brzuchu pacjenta miękką rurkę, zwaną cewnikiem. Po rozpoczęciu leczenia roztwór dializacyjny – woda z solą i innymi dodatkami – przepływa z worka przez cewnik do brzucha. Kiedy worek jest pusty, odłącza się go i zakłada nakładkę na cewnik, dzięki czemu można się poruszać i wykonywać normalne czynności. Podczas gdy roztwór do dializy znajduje się w brzuchu, wchłania on odpady i dodatkowe płyny z organizmu.

 

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?