fbpx

Ból

Ból to nieprzyjemne doznania czuciowe i emocjonalne wynikające z rzeczywistego lub potencjalnego uszkodzenia tkanek. Ból jest zawsze osobistym doświadczeniem, na które w różnym stopniu wpływają czynniki biologiczne, psychologiczne i społeczne. Towarzyszy mu pobudzenie współczulnego układu nerwowego, co skutkuje przyspieszeniem akcji serca oraz wzrostem ciśnienia tętniczego. Ból jest jednym z objawów pozwalających na rozpoznanie i zlokalizowanie w organizmie procesu chorobowego, a także na uniknięcie uszkodzenia tkanki. Ból może być ostry (np. spowodowany urazami mechanicznymi, zawałem serca czy kolką nerkową) oraz przewlekły (np. towarzyszący chorobom nowotworowym).

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?