fbpx

Ból głowy

Schorzenie charakteryzujące się uczuciem wyraźnego dyskomfortu w różnych częściach głowy, nieograniczające się do obszaru działania żadnego nerwu. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest napięciowy ból głowy. Napięciowe bóle głowy są spowodowane napięciem mięśni ramion, szyi, skóry głowy i szczęki. Często są one związane ze stresem, depresją lub niepokojem. Istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia napięciowego bólu głowy, jeśli za dużo pracujesz, nie wysypiasz się, opuszczasz posiłki lub nadużywasz alkoholu. Inne częste rodzaje bólu głowy to migreny, klasterowe bóle głowy i zatokowe bóle głowy.

Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?