Zdjęcie Dicloratio retard 100, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, 100 mg

Dicloratio retard 100

kapsułki o przedłużonym uwalnianiu100 mg

Dicloratio retard 100 zawiera substancją czynną — diklofenak sodowy, należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Dicloratio retard 100 stosowany jest w objawowym leczeniu bólu i stanów zapalnych, przede wszystkim w obrębie stawów. Produkt leczniczy dostępny jest na receptę w postaci kapsułek o przedłużonym uwalnianiu, gdzie każda zawiera 100 mg substancji czynnej.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Dicloratio retard 100?

  Dawkowanie leku na różne choroby stawów, tkanek okołostawowych oraz inne dolegliwości:

  • Dorośli powinni przyjmować lek doustnie (p.o.), 100 mg raz dziennie, najlepiej w trakcie posiłku.
  • W przypadku objawowego leczenia RZS, choroby zwyrodnieniowej stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, reumatyzmu pozastawowego (zapalenie mięśni, więzadeł, powięzi, kaletek, ścięgien, pochewek ścięgnistych), bólów po urazach i zabiegach chirurgicznych, bólów stawowych oraz bolesnego miesiączkowania, zaleca się stosowanie leku w dawce 100 mg raz dziennie.
  • W przypadku RZS możliwe jest konieczność długoterminowego stosowania leku.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Dicloratio retard 100?

  Lek Dicloratio retard 100 powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy go trzymać poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Przed użyciem należy przeczytać ulotkę i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

  Forma podania

  Lek nazywa się Dicloratio retard 100 i jest dostępny w postaci kapsułek o przedłużonym uwalnianiu. Każda kapsułka zawiera 100 mg substancji czynnej. Lek należy przyjmować doustnie.

  Pytania i odpowiedzi

  Pytanie Odpowiedź
  Czy Dicloratio retard 100 jest dostępny bez recepty?Nie, lek wydawany jest z apteki na podstawie recepty.
  Czy Dicloratio retard 100 dostępny jest w formie kapsułek?Tak, lek dostępny jest w postaci kapsułek o przedłużonym uwalnianiu.
  Jakie są zamienniki dla Dicloratio retard 100?Zamienniki leków mają taką samą substancję czynną, dawkę oraz postać leku. Mogą różnić się producentem. Przykładowym zamiennikiem Dicloratio retard 100 jest Dicloberl retard, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde, 100 mg.
  Gdzie znajdę ulotkę leku Dicloratio retard 100?Ulotka jest dołączona do opakowania produktu leczniczego, ale można znaleźć ją także na stronie Rejestru Produktów Leczniczych.
  Na co jest Dicloratio retard 100?Wskazaniem do stosowania Dicloratio retard 100 jest objawowe leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, reumatyzmu pozastawowego oraz bólu różnego pochodzenia.
  Jak zażywać Dicloratio retard 100?Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Kapsułki należy połykać w całości, w trakcie posiłku, popijając dużą ilością płynu.
  Czy Dicloratio retard 100 jest antybiotykiem?Nie, substancją czynną Dicloratio retard 100 jest diklofenak, należący do grupy tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

  Ulotka

  Ulotka leku Dicloratio retard 100 dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki i substancje czynne zawarte w leku Dicloratio retard 100 to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Dicloratio retard 100 zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Dicloratio retard 100 jest Teva Pharmaceutical.

  Kategorie

  Postać

  Kapsułki o przedłużonym uwalnianiu

  Moc

  100 mg

  Tablica pytań o Dicloratio retard 100

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Dicloratio retard 100 to: Dicloberl retard, Majamil prolongatum, Olfen 100 SR, Voltaren SR 100.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .