leki-orange

Xylorin, aerozol do nosa, 0,55 mg/ml

Xylorin co to jest?

Lek w postaci aerozolu do nosa. Zawiera chlorowodorek ksylometazoliny (Xylometazolini hydrochloridum), który oddziałuje pobudzająco na receptory alfa-adrenergiczne. Dzięki temu, dochodzi do zwężenia naczyń krwionośnych, a w efekcie do zmniejszenia obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa. Ułatwia to oddychanie przez nos i pozbycie się zalegającej wydzieliny.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Skład leku Xylorin

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Xylorin.

Ksylometazolina jest bezpośrednio działającym agonistą alfa-adrenergicznym stosowanym w objawowym leczeniu niedrożności nosa i niewielkich stanów zapalnych spowodowanych alergią lub przeziębieniem. Le…

Na co pomaga Xylorin?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Xylorin.

Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa znane jest również jako katar sienny, to stan, w którym błona śluzowa nosa ulega stanowi zapalnemu w wyniku reakcji alergicznej spowodowanej przez alergeny (np…
Ostre zapalenie zatok to krótkotrwały stan zapalny lub obrzęk tkanki wyściełającej zatoki. Częstą przyczyną tej choroby jest przeziębienie lub alergia. Może być także spowodowana przez infekcję bakter…
Ostry nieżyt nosa to stan, w którym błona śluzowa nosa jest podrażniona i powoduje takie objawy, jak kichanie, świąd, przekrwienie nosa oraz nadmierną produkcję śluzu. Może mieć różne przyczyny, ale n…
Zapalenie błony śluzowej nosa jest podrażnieniem i zapaleniem błony śluzowej wewnątrz nosa. Powszechne objawy to katar, kichanie i kapanie z nosa. Zapalenie jest wywoływane przez wirusy, bakterie, czy…

Zamienniki Xylorin i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Xylorin

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Xylorin.
Ceny tego preparatu wahają się od 9,89 zł do 17,99 zł za opakowanie.
Ulotka dołączona jest do każdego opakowania Xylorin, a także można ją znaleźć na stronie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
Podanie opisywanego leku jest donosowe. Dawka jednorazowa to 1 do 2 dawek aerozolu do każdego otworu nosowego co 10 do 12 godzin.
Według Charakterystyki Produktu Leczniczego nie należy stosować produktu leczniczego Xylorin w ciąży.
Xylorin jest produktem leczniczym dostępnym bez recepty.

Xylorin dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Xylorin. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Xylorin?

Zgodnie z treścią ulotki, zalecane dawkowanie dla:

  • Dzieci w wieku 6 – 12 lat to 1-2 dawki aerozolu do każdego otworu nosowego co 10 – 12 godzin, maksymalnie przez 3 do 5 dni.
  • Młodzieży w wieku powyżej 12 lat i dorosłych to 1-2 dawki leku do każdego otworu nosowego co 10 – 12 godzin, maksymalnie przez 3 do 7 dni.

Ulotka leku Xylorin

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Xylorin

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Xylorin