leki-orange

Xylometazolin Teva, aerozol do nosa, 1 mg/ml

Xylometazolin Teva co to jest?

Xylometazolin Teva jest lekiem dostępnym bez recepty, występującym w postaci aerozolu do nosa, przeznaczonym dla dorosłych i dzieci powyżej 10 roku życia. Zawiera w składzie chlorowodorek ksylometazoliny, działający obkurczająco na naczynia krwionośne, przez co zmniejsza obrzęk błon śluzowych. Lek Xylometazolin Teva wskazany jest do stosowania w leczeniu niedrożności nosa, wywołanej zapaleniem błony śluzowej nosa lub zatok przynosowych. Sprawdzi się w terapii kataru wywołanego zarówno alergią, jak i przeziębieniem.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Skład leku Xylometazolin Teva

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Xylometazolin Teva.

Ksylometazolina jest bezpośrednio działającym agonistą alfa-adrenergicznym stosowanym w objawowym leczeniu niedrożności nosa i niewielkich stanów zapalnych spowodowanych alergią lub przeziębieniem. Le…

Na co pomaga Xylometazolin Teva?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Xylometazolin Teva.

Zapalenie błony śluzowej nosa jest podrażnieniem i zapaleniem błony śluzowej wewnątrz nosa. Powszechne objawy to katar, kichanie i kapanie z nosa. Zapalenie jest wywoływane przez wirusy, bakterie, czy…
Zapalenie zatok przynosowych to stan zapalny błony śluzowej w zatokach nosa. Ze względu na okres trwania można podzielić na zapalenie zatok przynosowych ostre, podostre lub przewlekłe.

Zamienniki Xylometazolin Teva i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Xylometazolin Teva

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Xylometazolin Teva.
Tak, lek Xylometazolin Teva jest dostępny bez recepty.
Xylometazolin Teva może być stosowany u dzieci powyżej 10 roku życia.
Lek Xylometazolin Teva posiada w znacznej większości pozytywne opinie.
Lek Xylometazolin Teva kosztuje około 10 zł.
Xylometazolin Teva jest lekiem dostępnym bez recepty, występującym w postaci aerozolu do nosa. Xylometazolin Teva zawiera w składzie chlorowodorek ksylometazoliny w stężeniu 1 mg/ml. Lek ten wskazany jest do stosowania w leczeniu objawowej niedrożności nosa.
Lek Xylometazolin Teva kosztuje około 10 zł.
Tak, lek Xylometazolin Teva jest dostępny bez recepty.

Xylometazolin Teva dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Xylometazolin Teva. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Xylometazolin Teva?

Osobom dorosłym i dzieciom powyżej 10. roku życia zaleca się stosować 1-2 dawki aerozolu do każdego otworu nosowego. Lek może być stosowany trzy razy dziennie w zależności od potrzeby. Produktu leczniczego Xylometazolin Teva nie należy stosować dłużej niż 1 tydzień.

Ulotka leku Xylometazolin Teva

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Xylometazolin Teva

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!