leki-orange

Xylo-pantenol, aerozol do nosa, 1mg+50mg/ml

Xylo-pantenol co to jest?

Xylo-pantenol, aerozol do nosa to lek dostępny bez recepty stosowany w celu zmniejszenia dolegliwości związanych z zapaleniem błony śluzowej nosa, w leczeniu napadowego wycieku z nosa, a także w leczeniu utrudnionego oddychania przez nos po przebytej operacji nosa. Substancjami czynnymi leku są: ksylometazoliny chlorowodorek i deksopantenol. Xylo-pantenol zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, wspomaga gojenie ran i działa ochronnie na błonę śluzową.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Skład leku Xylo-pantenol

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Xylo-pantenol.

Dekspantenol jest alkoholowym analogiem kwasu pantotenowego; należy do grupy wit. B. Wpływa on na regenerację nabłonków, wzrost włosów i paznokci oraz przyspiesza proces gojenia ran. Lek ten jest sto…
Ksylometazolina jest bezpośrednio działającym agonistą alfa-adrenergicznym stosowanym w objawowym leczeniu niedrożności nosa i niewielkich stanów zapalnych spowodowanych alergią lub przeziębieniem. Le…

Na co pomaga Xylo-pantenol?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Xylo-pantenol.

Nieżyt nosa może być wywołany przez różne wirusy, natomiast najczęściej powodują go wirusy przeziębienia. Może być również wynikiem alergii, infekcji bakteryjnej lub innych czynników drażniących. W pr…
Zapalenie błony śluzowej nosa jest podrażnieniem i zapaleniem błony śluzowej wewnątrz nosa. Powszechne objawy to katar, kichanie i kapanie z nosa. Zapalenie jest wywoływane przez wirusy, bakterie, czy…

Zamienniki Xylo-pantenol i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Xylo-pantenol

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Xylo-pantenol.
Xylo-pantenol, aerozol do nosa ma w większości pozytywne opinie wynikające ze skuteczności działania leku.
Ceny tego leku mieszczą się zwykle w zakresie 10-17 zł.
Dekspantenol zawarty w leku Xylo-pantenol wspomaga gojenie się ran oraz działa ochronnie na błonę śluzową nosa.
Ulotka tego leku dołączona jest do opakowania, a także można znaleźć ją na stronie internetowej z rejestrem medycznym leków.
Nie zaleca się stosowania tego leku u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Xylo-pantenol dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Xylo-pantenol. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Xylo-pantenol?

Zaleca się stosować jedną dawkę leku do każdego otworu nosowego w zależności od potrzeb. Maksymalnie w ciągu doby lek można stosować trzy razy na dobę. Leku Xylo-pantenol nie należy stosować dłużej niż 7 dni.

Ulotka leku Xylo-pantenol

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Xylo-pantenol

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!